představovat, neboť se poslední dobou jedná o dostatečně „propírané“ téma.

Přesto se na ně na tomto místě zaměříme.

Kouření představuje i v dnešní době jedno z největších nebezpečí pro zdraví, a to nejen samotných kuřáků, ale rovněž jejich okolí. Ideální variantou je proto nekouřit, ovšem jak by nám dalo jistě za pravdu mnoho uživatelů a uživatelek cigaret, jedná se o velice složitou věc. Pokud se Vám tedy také nedaří přestat a nikotinové žvýkačky ani náplasti nepomáhají, je načase začít uvažovat o elektronické cigaretě. S ní je totiž přechod ke zdravějšímu životnímu stylu o mnoho jednodušší.

Je elektronická cigareta skutečně zdravější?

Na jakém principu elektronická cigareta funguje? Je to jednoduché. Při jejím užívání vdechujete páru, jež se tvoří při zahřátí kapalné náplně (tzv. e-liquid). V čem ovšem spočívá to kouzlo? V tom, že vdechujete i nikotin. Při tomto slově se zřejmě mnozí lidé zhrozí, ale poměrně zbytečně. Nikotin je sice návykovou látkou, nicméně zdravotní problémy vzniklé kouřením musíme hledat jinde.

Spalováním tabáku totiž kuřák vdechuje několik tisíc škodlivých látek, z nichž některé byly do cigaret „dodány“ až výrobci, neboť např. podporují hoření. Alkaloid nikotin je sice sám o sobě také toxický, avšak díky různě silným e-liquidům si jej lze dávkovat a navíc odpadá problém se spalováním dalších nezdravých látek. Elektronické cigarety tak skutečně nabízejí mnohem zdravější variantu kouření a nepřijdete o situace, ve kterých si prostě zapálit musíte, tedy např. v restauraci.

Kde si pořídit elektronické cigarety a e-liquidy?

Pokud jsme Vás přesvědčili, navštivte nás na Emotion.cz, kde naleznete elektronické cigarety, e-liquidy a mnohé příslušenství (baterie, výměnné hlavy atd.). E-liquid přitom u nás naleznete v celé řadě příchutí od tabákových, přes ovocné až po nápojové, ale i další. Elektronická cigareta a e-liquid z Emotion.cz zkrátka ušetří Vaše zdraví, peněženku, ale budete si také moci dopřát mnoho různých chutí, které byste zřejmě při „klasickém“ kouření ani nepoznala…