10 tipů pro úspěšný teambuilding

1.9.2014, 08:00 | Veronika
tymova prace

Na teambuilding je potřeba důkladně se připravit. Víme, jak na to!

Když oznámíte v práci svým zaměstnancům, že se chystá teambuilding, můžete čekat různé reakce a očekávání. Poradíme vám, jak uspořádat firemní akci, která bude bavit všechny.

1. Poraďte se s vedoucími oddělení

Panuje u vás v práci v současnosti napětí, které by vám mohl teambuilding pomoci uvolnit? Sedněte si se všemi vedoucími různých oddělení a řekněte si, co aktuálně neklape. V řadě případů to bývá fakt, že spolu zaměstnanci napříč oddělení navzájem nemají chuť spolupracovat, nebo pro ně není jednoduché akceptovat systémové změny. Umožněte jim trochu lépe se navzájem poznat a začít spolu tak více komunikovat.

2. Vezměte s sebou nováčky

Teambuilding dokáže vyřešit začlenění více lidí do týmu v případě velkých firemních náborů, ale pomůže i jednotlivcům. Je u vás někdo teprve pár dní? Trvejte na tom, že ho vezmete s sebou, služebně starší kolegové si na něj lépe zvyknou.

3. Vyberte místo

Pokud pracujete v Praze, rozhodně byste svoje teambuildingové aktivity neměli směřovat do velkého města. Vyrazte na Vysočinu, nebo do Krkonoš. Pokud je akce dvoudenní zajeďte si na farmu na Jižní Moravě nebo vyzkoušejte zážitkový resort v Severních Čechách, či Beskydech. Vycestování za město vám pomůže zapomenout na pracovní starosti a vy si tak lépe odpočinete.

4. Naplánujte aktivity

Pokud řešíte závažné problémy, spojte se s odborníky na plánování teambuildingů. To se vyplatí i v případě, že chcete „pouze“ stmelit tým. Zbavíte se starostí a aktivity budou zaměstnance opravdu bavit. Často se jedná o velmi promyšlené strategické outdoorové hry. Nikdy nevymýšlejte aktivity sami až na místě.

5. Zvažte fyzické možnosti členů týmu

V mladých firmách si můžete dovolit připravit trochu více adrenalinu a fyzické náročnosti. Pokud je ale věkový rozptyl ve vaší firmě široký, nezařazujte aktivity, které by účastníky mohly dostat do nepříjemných situací. 50letá účetní s vámi nejspíš nebude chtít lézt po skalách.

6. Připravte si krátkou interní prezentaci

Pokud chcete představit nový firemní koncept nebo uvést inovativní technologii, na teambuildingu je na krátkou prezentaci prostor. Dejte si ale pozor, aby byla v neformálním duchu, aby byla skutečně poutavá pro všechny (ne jen pro vás) a aby nepřekročila 1 hodinu.

7. Foťte, točte

Vezměte s sebou firemní fotoaparát nebo foťte na mobilní telefon a natáčejte krátká vtipná videa. Materiál můžete vytáhnout třeba na vánočním firemním večírku, aby vám připomněl, jak dobře jste se bavili.

8. Sdílejte na sociálních sítích

Máte firemní Facebook? Ukažte vašim fanouškům, že jste dobrá parta a že se dokážete bavit. Firma, která ukáže nejen svou profesní, ale také lidskou tvář, je veřejností a zákazníky daleko lépe přijímána.

9. Zvažte, jestli akci uspořádat zvládnete

Dejte hlavy dohromady a zamyslete se, co by asi tak váš tým mohlo bavit? Je to opékání buřtů, je to jízda na koních, je to lanové centrum? Možná se nedokážete rozhodnout nebo nemáte dostatek inspirace. Pak tedy přejděte k poslednímu bodu č. 10.

10. Obraťte se na agenturu

Pokud se vám nepodařilo dát dohromady strukturovaný plán na teambuilding, neztrácejte hlavu. Rozumíte své profesi, ale nemusíte rozumět organizaci akcí. Naštěstí u nás existují agentury, které se na pořádání firemních teambuildingů na klíč přímo specializují. Poradí vám, který typ teambuildingu bude pro vás nejlepší, vyberou místo, ubytování, zajistí celou akci obsahově i technicky.

A co vy? Organizujete ve vaší firmě teambuildingy nebo se těmto aktivitám úplně vyhýbáte?

Komentáře

  • Pěkné tipy, nedávno jsme také měli firemní teambuilding a byť jsme zvolili únikovou hru v praze, tak jsme si to fakt supr užili:-)

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam
Reklama
    Lídr v ČR v oblasti kancelářských potřeb – SEVT.cz

Partneři

A_Moravskoslezské investice a development, a.s.
B_BPWCR
C_volny
D_Hays