Častým tématem způsobujícím konflikty mezi partnery je oslava různých výročí. Ženy totiž slaví v podstatě cokoliv. Výročí svatby, měsíc od prvního setkání, jubileum první hádky i výročí prvního partnerem zapomenutého výročí. Především k poslední jmenované variantě dostávají příležitost poměrně často. Muži na orientaci v jednotlivých oslavách jaksi nejsou. Nemají na to zřejmě rezervovanou kapacitu v mozku, popřípadě považují za důležité něco jiného, než jejich něžné protějšky.

Z tohoto důvodu muži milují oficiální svátky. MDŽ, Vánoce, 1. máj, Velikonoce a podobně. Jsou to oslavy, na které se nedá zapomenout. V dostatečném předstihu o nich informují všechna média, obchody nabízejí nepřeberné množství kýčovitých dárků. Masáž jde ze všech stran. Stačí jen poslechnout hlas konzumního proudu a splnit očekávanou povinnost. Je to možnost, jak může vykvést romantické semínko i ve vztahu bez fantasie.

Za normálních okolností je pro muže problém přinést domů květiny. Vystavuje se tím riziku podezření, že má máslo na hlavě a donese-li ještě k tomu všemu třeba malý dárek, koleduje si vysloveně o rozvod. Naštěstí, díky uměle vytvořeným nebo přivlečeným svátkům ze zahraničí, dostává možnost nakoupit a darovat tyto věci zcela legitimně a beztrestně. Díky bohu za Halloween, při kterém je určitě mnohem lepší možnost vyplenit obchody, než u našich Dušiček. Díky také za sv. Valentýna, který je naprosto ideální možností, jak ukázat svoji bezbřehou lásku. Stačí čokoládové srdce, růže, přáníčko s Amorkem a romantická večeře v růžové ozdobené restauraci.

I přes úpornou komerční snahu je ovšem stále tuze málo možností, jak se při podobných příležitostech realizovat. Nejde čekat od prosince až do února, než znovu přinesu svojí partnerce srdce na dlani. Chtělo by to zavést více podobných svátků, které by nám připomínaly, jak moc nám na sobě záleží. Vždyť invenci se meze nekladou, k Valentýnu také nemáme příliš velké opodstatnění. Navrhuji tedy založit Den zamilovaných krav (kromě nákupu čokolád využitelný i v mléčném průmyslu), Den roztomilých kotníčků (obuvnictví), Den erekce (erotické pomůcky), Svátek deprese (pro nezadané) a Slavnosti partnerství (libovolně využitelné). Každý takový svátek přinese příležitost pro všechny páry. Každý takový svátek je šancí ukázat, jak moc se máme rádi.

Autor: Petr Kozlíček