další alespoň formovat určité partie.

Někteří přitom přecházejí od slov k činům, a upravují jídelníček či přidávají do svého programu sportovní aktivity. I přes významnou snahu však výsledky nejsou vždy uspokojivé, což demotivuje, a vede nejednou k zastavení snažení. Mnohdy za to přitom může špatná úprava stravy nebo nevhodné aktivity, se kterými by vám snadno pomohl odborník, a vy byste mohli zhubnout dokonce snáze a rychleji.

Efektivní hubnutí chce profesionály

Změna jídelníčku je základem pro upravování váhy. Obecné rady ale mnohdy nedostačují, nebo mohou být přímo nevhodné. Pokud tedy chcete hubnout skutečně efektivně, poraďte se s výživovým poradcem. Teď může pomocí jednoduchého měření zjistit nejen to, jak jste na tom s podílem tuku, svalů a vody v těle, ale také podle vašeho věku, výšky a váhy stanoví přesný ideální podíl živin ve vaší stravě a navrhne i konkrétní jídelníček.

Komplexní nutriční typologie

Jedním z moderních přístupů k úpravě hmotnosti je výběr způsobu stravování metodou komplexní nutriční typologie, která v sobě spojuje principy tradiční indické medicíny a trendy moderní celostní medicíny. Nutriční terapeut v rámci této metody stanovuje konkrétní individuální typ metabolismu člověka, a podle něj pak plánuje výživový plán a vytváří konkrétní na míru dělaný jídelníček. Ten přitom obsahuje zejména doporučení konkrétních potravin, které je vhodné pro daný typ metabolismu konzumovat, aby docházelo k úpravě váhy. Nedílnou součástí této metody je přitom i biochemické vyšetření krve.

Zakladatelem komplexní nutriční typologie je český dietolog RNDr. Petr Fořt, CSc., který metodu zavedl na základě své dvacetileté praxe v oboru dietologie. Pokud jste z hlavního města, a hodil by se vám tedy výživový poradce v Praze, k dispozici vám může být právě Petr Fořt. Jeho síť dietologických poraden Sunkins – Svět zdraví však funguje ve čtyřiceti městech napříč celým Českem, takže se můžete obrátit na odborníky RNDr. Fořtem vyškolené vlastně kdekoliv.

Proč hubnout s odborníky

Výhodou hubnutí s pomocí nutričního terapeuta je, že se jedná skutečně o zdravé hubnutí. Jídelníček je šitý vaší osobě na míru, to znamená, že obsahuje veškeré potřebné živiny v adekvátním množství, a navíc je mnohdy i vstřícný k vašemu mlsnému jazýčku. Nutriční terapeut totiž při sestavování jídelníčku může vycházet z vašich přání, a pokud například některou potravinu nenesete, nebo zkrátka nemáte v oblibě, může ji nahradit jinou.Jídelníček navíc poradce v průběhu vašeho hubnutí upravuje podle aktuální potřeby, což je optimální.