Při testování modelu Duster jsme se neubránily otázkám, pro vlastně jaký typ řidičky se toto SUV od značky Dacia hodí nejvíce. Nevěděly jsme to, když jsme brázdily ulice měst, ani když jsme jely po dálnici.

Po příjezdu na Šumavu však bylo jasno. Dacia Duster je jednoznačně velmi šikovný vůz, který bravurně zvládne namáhavější terén. Nejedna majitelka penzionu na horách nebo biofarmářka bude s Dusterem spokojena.

Díváme se

Ve skrze funkční vzhled bez příkras, tak by se dal zhodnotit design exteriéru. Bytelný vzhled umocňují střešní ližiny a prahy, které si v barvě karoserie za příplatek můžete instalovat.

Když vezmete za kliku dveří, pocítíte, jaké provedení jste za své peníze dostala. Dacia Duster je nejlevnější ale také nejlehčí SUV na trhu. Za nízkou cenu nemůžete čekat zázraky, jen ryzí užitnou hodnotu.

 

 

 

 

 

 

Sedíme

Dacii Duster jsme testovaly ve výbavě Ambiance, která odpovídá druhému nejnižšímu stupni výbavy modelu. Ve výbavě tak najdete rádio, manuální klimatizaci, elektrické ovládání předních oken nebo například centrální zamykání.

To nejcennější, co v interiéru najdete, a co vás bude bezpochyby bavit, je systém 4×4, který zajišťuje buď jízdu po všech 4 anebo ekonomickou jízdu pouze na přední nápravu anebo jízdu podle aktuální situace, ve které kola zabírají podle potřeby.

Pominout nesmíme ani veliký úložný zavazadlový prostor, ten nabízí 408 litrů, po sklopení zadních sedadel 1570 litrů. Á propo sedadla jsou prostorná a pohodlná.

Jedeme

Testovaná verze Dacia Duster s 1,6 litrovým obsahem benzínového motoru s šestistupňovou převodovkou se 105 koňmi pod kapotou a s pohonem na všechny čtyři jela v terénu velmi dobře.

Měly jsme možnost projet se pořádným a strmým terénem, systém 4×4, který Dacia převzala od Nissanu, jel jak v režimu AUTO, tak přímo v režimu 4×4 velmi sebevědomě a nezalekl se žádných povrchů ani hrbolů – přední nájezdový úhel je 30° a zadní 35°. Právě z těchto důvodů bychom Dustera doporučily nejedné řidičce, která jezdí do práce či domů složitějším terénem. Duster to zvládne.

Hodnotíme

Levné SUV, na které je v terénu spolehnutí, avšak zároveň poněkud benzínulačné vozítko, to jsou základní charakteristiky Dacie Duster. Testovaný model Dacia Duster s 1,6 litrovým bezínovým motorem, 77 kW/105 k, pohonem 4×4 stojí ve výbavě Ambiance 324 900 Kč. S akční nabídkou financování DACIA FINANCE získáte slevu ještě 15 000 Kč s prodloužením záruky na 5 let/100 000 km zdarma.

Zdroj: Ženavautě.cz