V kabelce má každá žena peněženku, mobil, klíče, kosmetiku, … Přidejte ke stálému obsahu své kabelky drobnost, díky které se budete vždy cítit bezpečně. A když na to přijde, snadno se ubráníte případnému násilníkovi nebo zloději.

Pepřový sprej nebo paralyzér?

Budete-li uvažovat o pořízení prostředku osobní ochrany, který bude možné mít nestále u sebe, pravděpodobně se budete rozhodovat mezi pepřovým sprejem a elektrickým paralyzérem. Zjistěte s námi, jak fungují, kde je pořídíte a zda se hodí zrovna pro vás!

Pepřový sprej je „nesmrtící chemická zbraň, která má protivníka dočasně paralyzovat pomocí bolesti očí a dýchacích cest, případně i dočasné slepoty“, jak uvádí Wikipedie. Z pepřového spreje vychází pěna nebo gel s obsahem látky, která se získává např. z čili papriček. Pořídíte ho v mnoha různých velikostech a tvarech.

Kromě klasických typů pořídíte i praktické „kabelkové“ vychytávky. Pepřový sprej ve tvaru pera nebo rtěnky v kabelce nezabere téměř žádné místo a vy se můžete cítit konečně v bezpečí. Chcete mít „pepřák“ neustále u sebe? Zkuste praktický kousek, který lze připevnit na klíče!

Elektrický paralyzér naruší elektrické impulsy v těle a způsobí jejich dočasné vypnutí. Tělo útočníka je dočasně ochromeno. Nikdy nedochází k dlouhodobým účinkům, neboť paralyzéry využívají proud jen 3 mA.

Největší výhodou paralyzéru je, že útočníka můžete zastrašit, aniž byste musela paralyzér použít. Jak? Mezi dvěma zkušebními elektrodami dochází k ionizaci částic vzduchu a výsledkem je viditelné a slyšitelné jiskření. Stačí vzít paralyzér do ruky a málokdo najde odvahu se k vám jen přiblížit!

Stejně jako pepřové spreje i paralyzéry pořídíte v mnoha velikostech a tvarech. Stačí si jen vybrat ten pravý pro sebe!

A jak se mezi těmito variantami rozhodnout? Pepřový sprej je vhodný pro každého, kdo se čas od času dostane do situace, kdy se necítí zcela v bezpečí. Elektrický paralyzér by měl být v kabelce každé ženy, která se často pohybuje v nočních ulicích či v odlehlých místech. Pracujete na noční směny? Často se vracíte domů až za tmy? Nečekejte, až si vás někdo vyhlédne a buďte připravena se bránit!