a tak nemáte čas na to, abyste vašemu potomkovi dennodenně vysvětlovala školní látku?

Rozhodně nemusíte mít výčitky. Nejste v tom totiž sama. Řešením je poohlédnout se po zkušeném lektorovi, který vašemu dítěti poskytne doučování daného předmětu v pohodlí vašeho domova.

Ideální je obrátit se na specializovanou společnost, která zaměstnává lektory s pedagogickým vzděláním. V čem je zásadní rozdíl doučování od školní výuky? Doučování se totiž odehrává v prostředí, které je dítěti důvěrně známé, a navíc se lektor věnuje pouze jemu.

Zkušený lektor dokáže vašeho potomka připravit do školy, zlepší u něj znalost cizího jazyka nebo rozvine jeho talent, přičemž klade hlavní důraz na individuální přístup. Termíny doučování si přitom jako rodič můžete stanovit vy sama, a nemusíte se tak nikomu přizpůsobovat.

Mnohem tvrdším oříškem je, když máte doma místo školáka studenta vysoké školy. Studium na univerzitě je samozřejmě velmi náročné, kromě zkoušek a závěrečných státnic bývá pro studenty největším strašákem především napsání bakalářské či diplomové práce.

Takové zpracování diplomové práce je náročné nejen časově. Proto byste měla být svému potomkovi oporou a rozhodně jeho úsilí nepodceňovat. Jeho cílem by mělo být vytvořit takovou práci, která bude prezentovat vědomosti a praktické znalosti, které získal během studia daného oboru na vysoké škole.

Chcete-li svého potomka, který studuje na vysoké škole a zrovna se třeba chystá na psaní závěrečné práce, potěšit, nic nezkazíte třeba novým notebookem, který je nezbytnou výbavou každého studenta. Vybírat můžete například v e-shopu thinkpro.sk.