Je mu něco mezi 30 a 45 lety, je inteligentní, schopný, vzdělaný, slušně vydělávající… a sám. Padli jste si do oka, volá vám a píše, pozve vás do kina či na večeři a nakonec spolu skončíte v posteli. Když po pár takových schůzkách nakousnete téma „jak to s námi vlastně je“, radši stočí hovor na jiné téma, mlčí a mlží… Je vám to povědomé? Pak máte poměr s věčným mládencem.

Mužů, kteří jsou dobrovolně sami a tuto svou samotu mají doslova jako životní program, je nepřeberné množství. Na jedné straně tu jsou maminčini mazánci, životní pesimisté, samotáři a burani trávící svůj volný čas s lahví piva u televize či v hospodě u partičky karet s kamarády.

Tito muži jsou bojácní, nesmělí či líní hledat si známost, a když už na nějakou čirou náhodou narazí, nejsou ochotni do vztahu investovat jakoukoliv energii. Někteří mají negativní zkušenosti ze svých předchozích vztahů a bojí se opakovaného zklamání a existuje i nemalé množství misogynů, kteří ženy doslova nenávidí a nesnesou jejich společnost ani v kamarádském duchu.

Pak jsou tu také muži toužící po „superprincezně“, lovci žen, workoholici a egoisté. Tito staří mládenci bývají lvi salónů, kteří často berou ženy pouze jako kořist. S žádnou ženou nenavazují vztah, neboť jim žádná není dost dobrá. Vadí jim ženy chytré i hloupé, emancipované a úspěšné i domácké typy maminek. Svůj volný čas radši věnují sobě a své zábavě, ke které ženu nepotřebují.

Pokud muž, ke kterému jste zahořela, patří do jedné z těchto kategorií, obrňte se velikou trpělivostí a nejste-li si jistá, že jeho manýry dokážete zvládat, radši rovnou utečte, než vám dotyčný zlomí srdce. Ale i když budete maximálně tolerantní a shovívavá, pokud pro svého starého mládence nebudete „ta pravá“ (co to znamená je ovšem záhada), svatební zvony znít prostě nikdy neuslyšíte.

Autor: Anna Ticháčková