na galavečeru „Naše české ruce“, který se uskuteční již 24. října 2018 v krásných prostorách Grand Hotel Bohemia Prague.

Proč se rozhodly akci podpořit a co očekávají od budoucnosti se dozvíte na následujících řádcích.

Své šperky a především skvostný prsten v barvách trikolory přestaví designérka a šperkařka Sylvie Majerová.

Originalita, návrat k přírodě a slow jewellery, to je spojení, které je s jejím jménem často skloňované. Sylvie tvoří šperky ručně, na míru, s pravými drahými kameny, stříbrné, občas zlaté, vždy ekologické s minimální zátěží na životní prostředí. Velký úspěch doma i ve světě mají její prsteny, náhrdelníky i náušnice, které nakupují Češky, Slovenky, ale i zákaznice z Itálie, Španělska nebo Chorvatska. „Je škoda, že si hodně žen myslí, že nepotřebují šperk nebo jen jednu sadu na celý život,“ říká Sylvie a s úsměvem doplňuje: „Šperk je podtržením energie, výjimečnosti a krásy ženy.“

Kožené, ručně šité kabelky a doplňky de la gray. Představitelkou autorské značky de la gray je módní návrhářka Klára Šedivá.

Klára pochází z Jihlavy a vystudovala magistra umění v oboru fashion design. Hlavními produkty značky de la gray jsou dámské originální luxusní doplňky, ale také zakázková tvorba, dle konkrétních představ zákazníka. „V kolekci je vždy kladen velký důraz na kvalitu materiálů, na jejich kombinace, nápadité řešení střihů a ruční propracování detailů, Ikonickým tradičním prvkem je ruční šití kůží,“ říká Klára. Produkty de la gray jsou vyráběny z pečlivě vybraných materiálů dovezených z Itálie a jsou taktéž jedinečné ručním zpracováním a výrobou v limitovaných sériích v České republice. Styl tvorby lze charakterizovat jako elegantní a velmi ženský, který se vyznačuje nápaditostí, precizností a čistotou provedení. Modely jsou vytvářeny z přírodních materiálů, jsou velmi příjemné na dotek i nošení a vždy splňují svou účelnost s jistou dávkou nadčasovosti.

Obě jste se rozhodly stát se partnery akce Innovation # Naše české ruce. Proč?

Sylvie: V dnešní době je poměrně hodně různých akcí a designových marketů, kde se můžeme jako tvůrci prezentovat. Na Innovation # Naše české ruce se mi líbí zejména to, že podporuje naše národní cítění, pečlivě své účastníky vybírá a nabízí možnost prezentovat svou práci i jinak než jen samotným prodejem. Také oceňuji výběr zajímavého místa pro konání akce a výbornou organizaci.

Klára: Prvně bych ráda poděkovala spolutvůrkyním akce Janě Vanišové a Lucii Šarešové, za to, že mě oslovily a mohla jsem se stát partnerem této krásné akce. Jsou to ohromující ženy a pro mě velmi inspirující. Partnerem jsem se rozhodla stát proto, že se mi tato akce líbí a její filozofie je mi velmi blízká. Myšlenka uvědomění si hodnot naší české země, lidské práce, snaha propojení různých odvětví. Jednoduše je mi velmi sympatické celkové připomenutí našich dovedností a ocenění kvalit českých tvůrců. Bude úžasné se stát součástí společnosti těchto nadaných lidí a být s nimi na jednom místě. To je pocta a moc se těším.

Co očekáváte od nejbližší budoucnosti?

Sylvie: Vidím, že zájem o individuální ruční práci s důrazem na ekologii, lokální výrobu a jakousi přidanou hodnotu stále roste. To je dobře a jsem moc ráda, že se lidé vědomě rozhodují o tom, co chtějí podpořit a co chtějí nosit. Pevně věřím, že bude tento trend pokračovat a ženy se nebudou chtít jen bezduše zdobit a bude jim na sobě záležet čím dál víc. Od sebe očekávám, že budu moct nabídnout stále neotřelou, kvalitní a zajímavou tvorbu.

Klára: Že úsilí a nápady, které jsem vložila do své značky de la gray, se i díky této akci dostanou do širšího povědomí. A dokážu svou prací, že se české ruce a česká hlava vyrovnají světové konkurenci.

Co byste vzkázaly našim čtenářkám?

Sylvie: Ať si svůj život užívají, pečují o sebe a rozdávají radost a lásku sebe a lidem okolo sebe.

Klára: Budu velmi ráda, když čtenářky webu manažerka ocení naše úsilí. Třeba si nás i zamilují a pořídí si nějaký svůj vlastní originální kousek, který pak budou rády nosit a ukazovat svém okolí. To je jediný způsob, jak se my zatím drobní návrháři a výrobci můžeme dostat do povědomí širšímu okruhu společnosti.

A jak si poradil fotograf s kombinací úžasných šperků Sylvie Majerové a jedinečných kabelek de la gray? Dejte nám vědět, jak se vám tyhle kombinace líbí.

Více na www.sylviemajerova.cz a www.shop.delagray.cz