nalíčíme a navoníme, po pár hodinách v kanceláři už to žádná velká paráda není. Oblečení je zmačkané, není tak svěží. Účes už není tak dokonalý, rtěnka je ta tam a na obličeji je patrná únava.

Jak o sebe v práci pečovat tak, abychom na konci pracovního dne nepůsobily jako chodící zombie a abychom rovnou z práce mohly do společnosti nebo třeba na schůzku.

Oblečení

My ženy se rády oblékáme. Na pracovišti mnohdy musíme dodržovat dress code. Naštěstí pro nás až na výjimky není tak přísný jako pro muže. Můžeme si dovolit větší variabilitu. Sukně, kalhoty, košile, saka, svetříky nejrůznějších střihů a barev. Vše můžeme oživit doplňky.

Mějte ve skříňce nebo v zásuvce stolu neutrální záchranu. Občas se zkrátka polijeme kafem, objeví se malá skvrna od oběda a na punčoše zachytí oko. A přiznejme si to, tyhle nehody umí den pěkně otrávit a vyvést nás z rovnováhy. Den blbec může zachránit erární oblečení, náhradní silonky a k tomu top, nezaberou příliš místa a mohou nám vytrhnout trn z paty. Náhradní vrchní díl navíc využijeme, když hned z práce někam vyrážíme a toužíme po čerstvém oblečení.

Proberte si šatník a vše, co je zašlé, flekaté, zaprané nebo k čemu nemáte moc vztah, nekompromisně vyhoďte. Když na sobě budete mít oblečení, ve kterém se cítíte dobře, bude to na vás znát i po osmihodinové době u počítače.

Hydratace je základem

Když málo pijeme, projeví se to na celém těle. O to více v klimatizovaných ptostorách, kde je suchý vzduch. Jsme unavené, bez energie a bolí nás hlava. Nedostatek tekutin se ale projevuje také na pleti a kůži. Když jsme dehydrované, pleť bude působit seschle. Jak jsme na tom s hydratací poznáme třeba také tím, že když si naneseme krém nebo make up, pleť ho okamžite vypije.

Pokud máte problém pitný režim dodržovat, postavte si na stůl, karafu (flašku) s vodou, ať ji máte na očích a dbejte na to, abyste ji v pracovní době celou vypila. Brzy se přesvědčíte, že na konci pracovní doby budete vypadat svěže.

Choďte na vzduch

Celodenní uzavření mezi čtyřmi stěnami nám rozhodně neprospívá a na konci dne se na nás projeví. Pauzy, byť jen desetiminutové, na čerstvém vzduchu jsou tak více než potřeba. Během pauzy, zajděte ven, cestou se protáhněte a nechte svou tvář ošlehat větrem nebo jí dopřejte trochu slunečních paprsků. Když si budeme dopřávat pravidelné pauzy a odpočinek, budeme se cíti uvolněněji.

Tip, přečtete si také: Jak se naučit odpočívat v práci.

Mluvte s kolegy

S pauzami souvisí i další doporučení. V kanceláři jsme často izolované od okolního světa. Pracovní hovory a komunikace přes e-mail se do plnohodnotného sociálního kontaktu nepočítá. Proto občas vyjděte z kanceláře ven a pobavte se s kolegy. Mozek si odpočine od pracovních úkolů, zpříjemníte si den konverzací. Smích, gesta a emoce se pozitivně projeví na naši mysli a potažmo na naší vizáži.

Pečujte o sebe i v práci

Najděte si čas na sebe, stačí pět minut. Zajděte si na toaletu, osvěžte se vodou. Učešte si vlasy, naneste si tvářenku, balzám na rty, namažte si ruce hydratačním krémem. Tato pečující chvilka se kladně projeví na vašem vzhledu i náladě. Navíc tak dopřejete odpočinek očím, které by jinak prozradily, že jsou celý den namáhány. Mějte také po ruce zklidňující kapky či sprej.

Před důležitou schůzkou nebo odchodem domů si procvičte obličej. Vyzkoušet můžete pár cviků z jógy smíchu, zvedne vám to náladu a bude vám to hezky.