Značka GANT přiváta jaro limitovanou edicí pánských košil identických těm, které nosili studenti a profesoři na prestižní americké universitě Yale v 60. letech minulého století.  Prodej kolekce „Yale Co-op shirt“ bude celosvětově zahájen 26. března. Podpoří ho kampaň, v níž vystoupí současní studenti a profesoři z této proslulé university. V České republice budou yaleské košile k dostání výhradě v pražské prodejně GANT Palladium. Pro zákazníky bude navíc zajištěna služba, která nabídne zdarma vyšití jejich monogramu na manžetu košile.

Znovuuvedení kolekce GANT Yale Co-op košil si zakládá na původním designu z konce 60. let. Letošní kolekce se představí v deseti základních stylech, které budou každou sezonu doplněny o čtyři nová provedení. Základní řada Yale košil je ušita ze stoprocentní bavlněné látky Archive Oxford v jednobarevné, pruhované a kostkované variantě. Sezonní košile se vyrábí z hladkého, ručně tkaného madrasu v letních tónech yaleské modři.   Všechny košile nepostrádají originální prvky, jako jsou poutko na zádech – locker loop, knoflíček na zadní straně límce nebo dvojitý záhyb. Štítek na košilích zůstává věrný originálu, tedy logo Yale Co-op v modré barvě a pod ním logo univerzitního obchodu GANT. Zákazníci navíc tuto unikátní košili dostanou zabalenou v obalu, který imituje někdejší balení a za jednotnou cenu 2 999,- Kč.

„Klademe velký důraz na zachování tohoto dědictví a jsme hrdí, že studenti a profesoři univerzity Yale opět oblékli naše košile,“ říká Bob Andrews, kreativní ředitel značky GANT.

Před více než šedesáti lety to by právě Bernard Gant, který vylepšil pojetí klasické oxfordské košile novinkami jako poutko na zádech košile tzv. „locker loop“, pro snadné zavěšení a zabránění pomačkání, dále pak umístil knoflíček na zadní část límečku, aby kravata držela na svém místě. Tyto dvě inovace ovlivnily pojetí pravého amerického stylu sportovního odívání.

Kampaň, ve které se studenti a profesoři podělili o své zkušenosti a názory na životní styl prestižní americké univerzity, byla nafocena švédským fotografem Oscarem Falkem v prostředí kampusu Yale.

V každém srdci, které aspoň trochu bije pro GANT, se najde zvláštní místo pro New Haven a Yale. Právě odtud značka GANT pochází a právě na těchto místech přispěla k vytvoření ležérnějšího stylu pánských košil, který se začal objevovat v období po druhé světové válce. Obchod Yale Co-op byl společenským centrem kampusu- šlo o místo, kde si mohli studenti koupit vše, co potřebovali. Oděvy, toaletní potřeby a hlavně knihy. V 60. letech vytvořil GANT kolekci košil exkluzivně pro Yale Co-op  a právě tuto původní kolekci bychom opět rádi nabídli nejen studentům a profesorům, ale všem zákazníkům. Kolekce byla vytvořena a znovu uvedena na trh s oficiálním souhlasem ze strany univerzity Yale.

www.facebook.com/GANT.CzSk

www.gant.com