Některé ženy v korzetu spatřují nepříjemnou památku po dávném tělesném utrpení, zatímco jiné si jej díky erotickému podtextu zamilovaly.

Jako zpevňující část oděvu co nejtěsněji obepínající trup, korzet odedávna přispíval k dosažení dobového ideálu krásy a pomáhal tvarovat postavu.

Jednu dobu předpisovala móda hluboké výstřihy, které potřebovaly patřičně umocnit, jindy zase přišel na pořad pas, jenž se musel stáhnout do neuvěřitelné útlosti.

Nutno dodat, že to nebyly vůbec pohodlné korzety, které byly vyztuženy kosticemi, kůží, dřevěnými nebo kovovými vložkami a ohrožovaly někdy až zdraví.

Kolem roku 1920 se na trhu objevily korzety zhotovené z nového druhu úpletu. Nová patentovaná, pružnější, syntetická vlákna vedla neustále se zvyšující počet žen k nošení pohodlných korzetů neomezující pohyb.

V 50. letech ve spojitosti s módou útlých pasů oslavily návrat kostice a tuhé vypracování.
V 80. a 90. letech přišly na světová mola korzety mnohem výstavnější a proměňující původní spodní prádlo v elegantní erotický svrchní oděv.

A jak tedy vidíme, korzet nikdy nezmizel z repertoáru výrobců nejen dámského spodního prádla… Přijďte si vybrat zajímavý korzet i k nám www.zahorova.eu