nesvá a nemůžete se ve společnosti uvolnit, aniž byste měla pocit, že všichni koukají na onu část těla, která Vám nejvíce nevyhovuje?

Dnes již lze tyto situace ladně vyřešit. Není ostudou nechat si na sobě něco změnit. Za těchto okolností je tedy pochopitelné, že nejčastějšími zákroky bývají liposukce, zvětšení prsou a operace nosu.

Zvětšení prsou je snem většiny žen. Nemálo k tomu přispívají i muži a jejich neskrývaný zájem zrovna o tato místa. V dnešní době se dá hodně dohnat správnou podprsenkou nebo vhodně zvoleným oblečením.

Někdy ani tohle pro mnohé z nás není dostačující. Nemůžeme přece chodit oblečené celý život a chceme se cítit žensky i bez, leč sexy,push-up podprsenky.  Prvním krokem k jakémukoliv zákroku toho typu, je úvodní konzultace s lékařem. Ten Vám doporučí tvar, zkonzultuje velikost a umístění pod či nad sval.

Pokud se pro zákrok rozhodnete, je třeba vědět, že není úplně bezbolestný, míra bolestivosti je však individuální. Dva měsíce je třeba nosit speciální podprsenku a po dvou až třech měsících implantáty poklesnout do správné polohy a opadnou i poslední malé otoky. S implantáty po zahojení můžete kojit, létat letadlem, plavat, v podstatě vykonávat běžné povinnosti a činnosti bez jakéhokoliv omezení. Zvětšení se provádí ženám s ukončeným růstem, tedy nad osmnáct let.

Nos je věc, která trápí spoustu lidí, je totiž umístěn velice viditelně. Při operacijsou plastičtí chirurgové schopni upravit nos podle správných anatomických poměrů nebo změnit parametry dle individuálních představ. Je třeba nejprve zjistit průchodnost nosu a veškeré odlišnosti, které by mohly později tvořit komplikace. Zjištěné nedostatky se však dají upravit zároveň s estetickou úpravou nosu. Zhruba po deseti dnech bývají pacientky schopné začlenění do “běžného provozu“. Zůstávají sice i po této době drobné otoky, ty jsou ale pro okolí téměř neznatelné.

Dá se říct, že o nos ani prsa se po jejich úpravě už moc starat nemusíte. S liposukcí je to jinak. Mělo by se vědět, že liposukce není v žádném případě náhradou cvičení, diet ani jiných alternativ určených k hubnutí. Slouží pouze jako modelace postavy a odstraňuje tuk zejména v místech, kde je jejich eliminace běžným cvičením složitá až nemožná. Po zákroku je třeba udržet si stávající váhu, jinak se nově nabytý tuk uloží opět do stejných míst a tím by se zákrok stal bezvýznamným.

Spousta lidí s těmito zákroky otálí, ať už z důvodů strachu z bolesti, otoků nebo názoru a pomluv okolí. Následně však zjistí, že obavy byly zbytečné, proto není třeba čekat. Žijeme jen jednou a být spokojená sama se sebou, je základ šťastné mysli a života.