významné značky jako Estée Lauder a jejich vizážisté? Jaký účes byste mohli vyzkoušet? Co s přicházejícím jarem se svou postavou a tváří, jaká se nabízejí vylepšení za pomoci dnes už příjemných neinvazivních technologií? A jak ve volných chvílích příjemně a účinně relaxovat?

Odpovědi na tyto i mnoho dalších otázek  přinesl 16 tisícům návštěvníků dvě stovky vystavovatelů  11. ročníku největšího veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu v ČR WORLD OF BEAUTY & SPA, pořádaný 18. a 19. února 2011 v prostorách O2 arena v Praze.

Veletrh byl intenzivně zaměřen na současné trendy v kosmetických oborech, zkrášlování, modelaci obličeje i  postavy, wellness, relaxaci a zdravý životní styl. K vidění byly nové metody péče o pleť, nové metody v nehtové modeláži, zdobení nehtů, péči o nohy, zahušťování či prodlužování vlasů, tetování, permanentním make-upu či např. opalování, formování obličeje i postavy za použití přístrojů, obličejových výplní i plastické chirurgie.

Na soutěživé odborníky i jejich fanoušky čekalo vyhlášení dalšího ročníku úspěšné kadeřnické soutěže INSPIRACE 2012, kdy téma „RED CLASIC BOB“ předvedli mistři oboru  Blanka Hašková, Jan Hlaváček, Martin Loužecký, Ondra Veselý a další.  Magnetem jarního veletrhu byl jako každoročně týmová soutěž vizážistů a kadeřníků „CREATIVE IMAGE TEAM by Pavel Bauer“, tentokrát na téma „OLD MOVIE STAR“ Pod vedením Pavla Bauera návštěvníci viděli líčení pro moderní televizní přenos tzv. „High Definition make-up“, jarní a letní trendy značek Estée Lauder, Clinique, prezentovaly se také další značky: Tana, Karaja, Arabeska, Artdeco  a další. Tentokrát pro pány byla určena módní přehlídka Paula Bruna, kterou vytvořil TOP designer  Pavel Křivánek. Módní přehlídka Petra Kaloudy bylo na semifinálové téma “ Creativu“ – „Decadent Beauty“.

V sobotní soutěži ve FOTOMAKEUPU vedené mistryní ČR Štěpánkou Podroužkovou šest finalistů perfektně ztvárnilo tzv. „PIN-UP GIRL„, tj dívku z plakátů.

Z dalších soutěžních vystoupení zaujalo návštěvníky např. Mistrovství ČR a mezinárodní mistrovství v NAIL ARTU, mistrovství ČR v MANIKÚŘE pod vedením firmy Alessandro ČR, finálové mistrovské soutěže juniorů v make-upu a účesové tvorbě   KALIBR CUP aj.

V místě veletrhu zvaném  „LOUNGE“ probíhal bohatý celodenní program věnovaný relaxaci a regeneraci. Návštěvníci se seznámili s teorií i ukázkami masáží, relaxačních procedur, aromaterapie, energií éterických olejů  a dalšími metodami alternativní péče o zdraví.

Více odborný  ráz měly přednášky v rámci DERMOPARTY, kde posluchači pod vedením předních odborníků nahlédli do  problematiky péče o pleť a anti-aging péče.

Část pátečního odpoledne byla věnována odborníkům z oblasti kosmetiky a všem těm,  kteří chtějí vědět více o kosmetických produktech a jejich účincích,  o chemii v kosmetice, o pravidlech po výrobu a distribuci kosmetických produktů a zkouškách v kosmetickém oboru.

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA znovu dokázal své kvality a těší se na své příznivce – vystavovatele, návštěvníky, účastníky programů i soutěží, novináře  a další milé účastníky ve dnech 30.9. a 1.10.2011 pravděpodobně znovu v prostorách O2 arena v Praze 9.

Fotogalerii z veletrhu, výsledky soutěží a více informací najdete na www.beautyexpo.cz

Dále Štěpánka Podroužková, pořadatelka soutěže ve fotomakeupu:

Dne  19.2.2011 se uskutečnilo finále FOTO MAKEUPU 2011 v rámci veletrhu  World of  Beauty and Spa v O2 aréně.Z finalistů se na 1. místo  probojovala Jana Hrabáková,  na 2.místě se umístila Michaela  Bernatíková a 3. místo obsadila Lucie  Průžková.Všech 6  finalistů získalo hodnotné ceny.Poděkování za realizaci soutěže  a její podporu patří Ing.Lence Konečné za veletrh World of  Beauty and Spa a  generálnímu partnerovi společnosti Christoph  Trade s.r.o. Emil a Bohunka  Christophovi , kteří podpořili  soutěž nejen hodnotnými dary.Účast v zahraniční  soutěži  od Beauty Expo ing.Lenky Konečné,IDC-zubní ošetření v luxusní  dentální  klinice,víkendové pobyty v 5ti hvězdičkovém hotelu  Růže a hotelu Duo,Faza makeup  věnoval maskérský kurz v hodnotě  17 000,-, internetový obchod Profiliceni.cz  věnoval tři vizážistické  židle a tři profesionální vizážistické kufry.Cie  Aura-René  Hána věnoval voucher na vyhlídkový let, Jesika Consulting image  and  etiquette doprovodí první tři vítěze při nákupu a realizaci  osobního stylu.Unie  kosmetiček-volný vstup na Mistrovství  ČR v makeupu a volné vstupy na 22. sjezd  Unie kosmetiček.Od  šéfredaktorky časopisu Studio Zone získali výherkyně  předplatné  časopisu na rok 2011.Dále poděkování patří firmám VIZART  CZ,Gratis-Alqvimia,ELEGANCE s.r.o.-Sothys, ART beauté s.r.o.-MALU  WILZ,Lemika-Inglot,Avon a SALVUS PRAHA , které věnovali hodnotné  balíčky  produktů jejich značky.Za mediální podporu patří dík časopisům KKpraxe, Studio Zone, Linda, Actuelle a beauty salon.

Dvě otázky pro soutěžící:

Jak se Vám soutěž líbila a z jakého dárku od sponzorů jste měla největší radost?

Lucie Průžková

Pocit ze soutěže mám dobrý, jen mě mrzí,  že to vždycky  hrozně rychle uteče a v tom shonu si to nestihnu  pořádně užít :-)

Nejvíce mě  potěšila židle a kufr  od Profiliceni a paleta od Inglotu a také předplatné  časopisu  Studio Zone. Protože mě soutěžení baví tak bych se ráda  účastnila zase příště, chtěla bych se vyvarovat  nějakým chybám které dělám.

Michaela Bernatíková

Ze soutěže mám jen ty nejlepší pocity,  organizace na  profesionální úrovni, hned od začátku velice  zajímavé téma stejně tak, jako to,  které bylo vyhlášeno  na příští rok a nejvíce mě těší to, že se soutěže neúčastní  pouze profesionálové, ale mohou předvést své umění i tací,  jako já, kteří nemají  odborné zkušenosti a líčení je  pro ně jen koníčkem. Co se týká sponzorů, počet a  rozsah  sponzorských darů mě opravdu velice příjemně šokoval! A asi  nejvíce  profesionální kufr a vizážistická židle od společnosti Profilíčení.cz.

Ještě  jednou Vám chci moc poděkovat  za možnost zúčastnit se této soutěže a z 2.místa mám opravdu obrovitánskou  radost!!! Určitě  zkusím štěstí i v dalším ročníku Vaší soutěže.

Jana Hrabáková

Nejdříve  bych chtěla  ještě jednou poděkovat.Myslím si, že organizace  soutěže v takovém formátu a s  tolika sponzory musí být hodně  náročná .Moc jsem si to tentokrát užila.Z dárků mě  asi  nejvíce potěšil maskérský kurz, už jsem si říkala, že jestli  to nevyjde  tentokrát, tak si ho stejně zaplatím.Moc se na něj  těším.Také se těším na návštěvu dentální kliniky IDC a víkendový pobyt v hotelu Růže v Českém Krumlově.