Přemýšlíte, zda zůstat či zda se zapojit do nějaké pracovní činnosti? Bojují spolu ve vaší hlavě dva hlasy: jeden říká, ať si naplno užíváte maminkovských povinností a druhý, ať co nejdříve začnete pracovat?

Pracovat s dítětem po boku není jednoduché, ale není to nemožné. Když toho není přes příliš, je to naopak velice prospěšné. Jaké jsou ony výhody?

Zajistíte si úspěšný návrat do zaměstnání

Je známo, že ženy zvládnou dělat více věcí najednou. Chce to stanovit si pevný režim a přemýšlet nad prioritami. Jistě brzy přijdete na to, že během vaření oběda zvládnete usadit dítě k papíru a pastelkám a napsat několik e-mailů. Pokud se vám toto podaří, nebo pokud zvládnete rozvinout vaše dosavadní znalosti, zvýšíte tak pravděpodobnost, že se po ukončení rodičovské vrátíte na stejnou či podobnou pracovní pozici jako před dítětem.

Zajistíte finanční stabilitu

Většina žen na rodičovské dovolení je finančně závislá na příjmu partnera. Udržet se v pracovní činnosti znamená také větší finanční jistotu. V případě výpadku financí z partnerovy strany budete mít, kam sáhnout. Navíc tak pružněji reagovat na případné krizové situace.

Navážete  kontakty

Mnoho žen na rodičovské si přijde jako v izolaci. Pomoct mohou částečné úvazky, brigády, studium, nebo alespoň cvičení. To vše nás může obohatit i ze společenského hlediska. Být v kontaktu s lidmi nejen mimo dítě, ale také mimo rodinu pomáhá zmírnit pocity osamělosti. Nejen, že si budete mít s kým popovídat, ale třeba navážete užitečné kontakty, které budete moct uplatnit v dalším zaměstnání.

Sblížíte členy rodiny

Provozujte aktivity mimo domov, nejen že se dostanete ven, ale také tak umožníte partnerovi či ostatním členům rodiny sblížit se s vaším potomkem. Dítěti tak rozšíříte okruh lidí, které jim budou blízké a vzájemně se mohou obohatit.

Stanete se inspirací

Máma, která je aktivní a která se věnuje dětem, rodině, ale také koníčkům zaměstnání a sama sobě, děti inspiruje více, než ta, která by jen seděla u televize.

Sandra Š.