V chladném období, kdy je venku zima, nepřichází v úvahu, abychom venku chodily v oblíbených balerínách a tenkých polobotkách. Bez teplejších bot se zkrátka neobejdeme. Jenže pak přijdeme do kanceláře, kde je 23 stupňů a někdy i mnohem více a v botách přihořívá…

Jsou profese, kde je přezouvání nutností a pracovníci musí nosit předepsanou obuv. V kancelářích tato povinnost většinou není a pro mnohé tak nastává dilema.

Dle průzkumů se muži přezouvají až dvakrát častěji než ženy. Důvod je prostý, muži upřednostňují pohodlí a ženy spíše vzhled.

V mezinárodních týmech téma přezouvání se rezonuje ještě více. Zaměstnancům ze států, které se nepřezouvají ani doma, přezůvky v práci nikdy nepůjdou narozum. Přitom je nám jasné, jak nohy v uzavřených botách trpí. Mají tendenci natékat a potit se. To může vést ke vzniku plísní a k zápachu. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste odřekla možnou návštěvu po práci, protože vás napadlo, jak na tom asi tak budou vaše nohy…

Přezůvky určitě ano, ale stylové

Přesto to ale neznamená, že musí být naše nohy v nepohodlých a zateplených botách celý den. Jděte na to chytře a pořiďte si boty do práce. Zapomeňte na chlupaté výstřední papuče a sáhněte po něčem střídmějším. Ideální je pořídit alespoň dvoje. Jedny bez podpatku – pohodlnější a klidně i otevřené, které můžete nosit po kanceláři a když budete sedět za stolem a druhé reprezentativnější třeba na podpatku, které si nazujete kdykoli přijde návštěva, či půjdete na jednání. Když sáhnete po neutrálních barvách, budete za dámu v kanceláři v jakémkoli oblečení.

Zdroj: zoot.cz

Jak předejít natékání nohou?

Ať budete nosit jakékoli boty, pořiďte si bedýnku, přenosný schůdek nebo třeba i obyčejnou krabici, na kterou si budete moct nohy pod stolem položit a vyvýšit je. Nohy se tak budou lépe prokrvovat a nebudou natékat a bolet. Zároveň tak předejdete tvorbě křečových žil. Prokrvovánáí pomohou pravidelné procházky, byť jsou jen po kanceláři.

Po práci nezapomeňte nohy alespoň čas od času ošetřit. Dopřejte jim lázeň se solí či olejem, a poté je promažte, oblčete teplé ponožky a dejte je nahoru. Poděkují vám a příště třeba zvládnout celý den v nepohodlí.

Sandra Š.
foto: unsplash & zoot