Přijde vám použití parfému stejné přirozené jako ranní čištění zubů? Poradíme, jaký druh parfému použít do kanceláře.

Nejčastějšími problémy v kancelářích bývá hlasité telefonování a hudba. K četným dohadům vede také aroma asijské kuchyně, rybích a vaječných pokrmů, stejně jako tělesný pach nejrůznějšího původu. Ovšem pozor se vřelým přijetím se nemusí setkat také výraznější parfém.

Je nutné si uvědomit, že co voní vám, nemusí vonět jiným. Každý má jiné čichové receptory, a tak zatímco vy parfém vůbec nemusíte cítit, jiný ho může vnímat mnohem intenzivněji.

Na dopolední porady, pracovní oběd nebo pro každodenní nošení do práce je proto vhodné volit místo intenzivních parfémů či parfémovaných vod, které obsahují více vonných látek, spíše lehčí toaletní vody. Popřípadě používat parfém, ale sáhnout spíše po jemném tónu. Kořeněnější vůně si nechte spíše na večerní příležitosti.

Tip: Jemný či květinový parfém od těžkého odlišíte na první pohled podle barvy flakónu. Platí, že čím sytější barva, tím výraznější vůně.

Méně je více

Dobré je si uvědomit, že lidský nos je po ránu citlivější než večer, a pachy vnímá intenzivněji, proto se ráno navoňte jen zlehka – bohatě postačí jen dva tři střiky. Dvakrát zlehka stříknout byste měla zejména tehdy, pokud si z lehkých vůní nemůžete vybrat a preferujete kořeněné či těžké vůně. Nebo si v takovém případě pořiďte namísto parfému raději toaletní vodu stejné značky. Vonět budete stejně a vyhnete se případným konfliktům.

Martina M.
foto: pixabay.com