a přijde vám, že nehubnete, ale spíše nabíráte? Jak je to možné? Co děláte špatně? Přečtěte si, po čem ženy nejvíce tloustnou a napravte to.

Přílohu ne – omyl – přílohu ano!

Také si často k obědu dáváte jen saláty? A když už zvolíte maso, raději vynecháte přílohu? To je špatně přílohy jako brambory, rýže, kuskus, quinoa, fazole, těstoviny apod. obsahují zdroj sacharidů a tělo se může dostat do fáze ketózy. U ketózy tělo využívá energie z tukových zásob – to je paráda, chtělo by se říct, ale pro tělo je to velmi velká zátěž. Ketózu je třeba provádět maximálně po dobu 14 dnů a nikoli jak to často děláme po několik týdnů či měsíců. Dlouhodobému stavu se tělo brání a k úbytku pak již stejně nedochází.

Jíte zdravě? Ale co pijete?

Pokud chcete zhubnout je třeba kromě jídla hlídat i pitný režim. Nejen, že je třeba hodně pít, je třeba se naprosto vyvarovat sladkých nápojů. Tělo po tucích z džusů, kolových nápojů a slazených vod a energetických nápojů sáhne a uloží je mezi tukové zásoby.

Polystyreny

Rády si místo svačiny dáte polystyren, tedy rýžové nebo kukuřičné chleby a domníváte se, že po nich přibrat nelze? Další z omylů.  Tyto chlebíky mají vysoký glykemický index (tedy rychle vstřebávají cukry) a v těle se rychle přemění na tukové zásoby. Pokud je máte rády, pak si je dopřejte jen s bílkovinami nebo se zeleninou.

Malé porce, velké přibírání

Jíte ve strachu, že přiberete jen malé porce? To není správné, tělo tak má nedostatek bílkovin, sacharidů, tuků, vlákniny, vitamínů, minerálů i enzymů. I když sníte malou porci, tělo si ji uloží do tukových zásob. Konzumace velmi malých porcí stravy vede k nadváze, k poškozování metabolismu a k nesprávnému rozložení tuků a svalů v těle.

Zdravý životní styl oproti dietě

Chcete-li zhubnout nebo se udržet v kondici, vyžeňte si slovo dieta z hlavy a raději začněte žít zdravý životní styl. Jedině tak můžete zdravě zhubnout a váš organismus nebude vystavován jo-jo efektu. Ženy držící nejrůznější diety na váze často naopak ještě přiberou a navíc si narušují metabolismus.

Bez detoxu to nejde

Jak často provádíte detoxikaci těla? Nikdy? Pak se do toho pusťte. V trávicím traktu je totiž ukryta naše imunita. Tělo plné toxinů z dnešního životního stylu je v neustálém šoku a díky tomu si také hromadí tukové zásoby. A pokud trávicí trakt nefunguje správně, může vést k nadváze.

Pozor, sůl je všude

Většina lidí používá nevědomě příliš mnoho soli. Sůl nevstřebáváme jen z vařených jídel, ale i konzumací potravin s vysokým obsahem sodíku, jako uzeniny, tvrdé i tavené sýry, instantní polévky, slané pochutiny, minerální vody apod. Díky sodíku dochází k zvýšenému transportu vody do mezibuněčných prostor. Nepřibíráme tuk, ale hmotnost se zvyšuje. U mnoho žen to je i několik litrů vody v těle navíc, tím pádem i několik kilogramů více a nežádoucí účinky v podobě nateklých nohou.

Večerní mlsání

Často slýcháme, že bychom neměli jíst po páté hodině. Možná jste si již všimly, že pokud toto dodržujete a nejdete spát se slepicemi, okolo osmé na vás přijde hlad a protože pak už přece nemůžete jíst další večeři, zobáte cokoli vám přijde pod ruku.  A to je to nejhorší. Tento typ stravy ve večerních hodinách zanáší tělo a tělo si vytváří z jídla tukové zásoby.

Co děláte špatně vy?

Martina M.