Měřítkem skutečné úrovně člověka jsou jeho čisté boty.

Dnes se obuv, tak jako spousta jiných věcí, stala záležitostí často jen sezónní.  Už předem se počítá s tím, že bude nošena „jen chvíli“. Spolu s tímto trendem bohužel polevila i starost o ni.

Přitom boty o nás mnohé prozradí. I levná sezónní nebo módní obuv vyžaduje údržbu a není třeba, abychom budili zdání člověka nepořádného a nedbalého. Ještě smutnější pohled je na obuv, která na první pohled znamenala investici, přesto svému majiteli nestojí za to, aby se postaral o její trvale perfektní vzhled.

Boty slouží dobře jen tomu, kdo si jich náležitě hledí. Udržovaná obuv totiž stárne mnohem pomaleji, déle vydrží v perfektním stavu a o svém majiteli hovoří jako o pečlivém člověku, který si dokáže vážit věcí, ale také práce jiných.

Kožená obuv může při dobré péči sloužit po mnoho let. Říká se, že až dvojnásobek času oproti té zanedbávané. Obuv je vhodné krémovat přibližně jednou za pět dní, prší-li, pak raději po třech dnech. Je-li venku sníh a boty přicházejí do styku s posypovou solí, je nutné se o ně starat mnohem pečlivěji, obuv po příchodu domů ihned otřít a nakrémovat. Při nedostatečné péči kůže snadno vyschne, ztratí pružnost a popraská.

Dnes ovšem není nutné hrbit se nad botami s klůckem v ruce. Moderní doba má moderní pomocníky, čističe bot. Setkáváte se s nimi v hotelech, penzionech, restauracích, obchodních centrech, ve fitness studiích, na některých úřadech, v různých firmách a čím dál častěji také v domácnostech.

Péče o boty nebyla nikdy jednodušší, není proto důvod chodit po světě v botách, které zoufale volají po kartáči. Více informací o moderních a spolehlivých čističích bot HEUTE najdete na www.cisticbot.cz.