pomocí různých solných procedur. Pokud ale nemáte čas či peníze na solnou jeskyni, je tu stylové řešení – solná dýmka.

Elegantní nádoba „tak akorát do ruky“ v sobě obsahuje krystalky velmi staré hlubinné soli. Pokud zvolíte patentovanou solnou dýmku, její inhalace vám pomůže aktivně vyčistit dýchací cesty a navrátit epitelu ztracenou schopnost ochrany a regenerace.

Solná dýmka: inhalace kdykoli a kdekoli

Solná dýmka je malá keramická nádoba s inhalačním náustkem. Ve svých útrobách ukrývá zásobu 5 až 6 dekagramů krystalků halitu, tedy kamenné soli dolované z hlubin starých jeskyní. Přes keramické filtry se výpary s této soli dostávají vdechováním do všech skulin a zákoutí vašich průdušek a plic.

Lékaři odhalili, že pobyt v podobných jeskyních pomáhá zlepšit stav až 90 % pacientů s dýchacími obtížemi, jako je bronchitida, astma, záněty průdušek, záněty nosohltanu nebo dýchací problémy způsobené kouřením. Nemáte čas na pobyt v jeskyni? Takovou malou přenosnou solnou jeskyni tak díky solné dýmce můžete „užívat“ doma při večerním odpočinku, v práci nebo při cestách autem, nebo všude tam, kde není ovzduší zrovna ideální.

Regenerační proces dýchací tkáně majitelé solných dýmek popisují v několika etapách: nejprve se z dýchacích cest postupně začínal uvolňovat hlen, cítili zvýšenou produkci hlenu v hrtanu a také v nosní dutině. Následovala fáze odcházení hlenu a škodlivých látek a odkašlávání. Ve třetí fázi navíc většina potvrdila i preventivní charakter terapie, kdy se u nich výrazně snížil výskyt viróz a zánětů, a celkově pocítili posílení imunity a vliv na zdraví.

Věrtel soli, kopec soli!

Aby byla solná dýmka účinná, musí se inhalovat pravidelně, ideálně každý den. Dospělí pak mohou vdechovat blahodárné solné výpary až 3x denně po 10-15 minutách, dětem stačí 5 minut. Při intenzivní léčbě můžete inhalaci o 5 minut prodloužit. Použití je jednoduché – dýmku vezmete do úst jako brčko, nasáváte z ní vzduch a nosem ho vypouštíte.

Tento praktický přenosný respirátor garantuje výdrž solných krystalů až 5 let. Za solné terapie tak za tuto dobu (při ceně solné jeskyně 100 Kč za návštěvu třikrát týdně) ušetříte až 70 000 Kč.