Volvo V 70 je velmi prostorným kombíkem, o čemž jsme se v průběhu našeho testování několikrát přesvědčily. Lyže, kola, nákupy, děti, golfové hole, to vše se do něj s přehledem vejde. Vedle toho však tento kombík zůstává vysoce reprezentativním autem, kterým přijet na jednání není žádný hřích.

Pokud patříte do té skupiny, která nerada dává věci na odiv, potrpí si na kvalitě a bezpečnosti a miluje svůj komfort, pak se vám Volvo V 70 bude líbit.

Díváme se

Testované Volvo V70 s 175 koňmi pod kapotou ve výbavě Momentum je vzhledem sportovnější, přesto tradiční design severské automobilky nezapře.

Hra s liniemi zejména v interiéru, kterou najdeme u ostatních modelů Volvo se uplatnila i zde. Ve speciální metalické stříbrné barvě karoserie V70 na sportovním podvozku vypadá jako severská královna silnic.

Sedíme ve Volvu V70

volvo1

Po usednutí a uchopení ergonomického volantu jsme se lehce zorientovaly – zapalování Start/Stop vpravo u volantu nahoře, automatická ruční brzda je u modelů Volva vlevo. Palubní počítač uprostřed otáčkoměru i display uprostřed palubní desky komunikoval česky. Matné povrchy ve V 70 jsou snadno udržovatelé, což nejedna z nás ocenila…

Jak už jsme již naznačily, Volvo V70 je plnohodnotným kombíkem. Zavazadlový prostor, jehož dveře se otevírají elektricky, je skutečně velkorysý a nabízí mnoho možností přepažení. Pokud máte kufr zaplněn jen z poloviny a věci se vám v zatáčce pohybují ze strany na stranu, doporučujeme z podlahy kufru vyzdvihnout pevnou přepážku, která prostor zmenší.
V opačném případě, když máte věcí přebytek, můžete využít přizpůsobivého systému zadních sedadel: kolo, lyže se tak bez problémů vejdou. Isofixy a přizpůsobivé podsedáky jednoduše vyjmutelné ze zadních sedadel pro děti jsou ve Volvu již standartem.

Jedeme s Volvem V70

Volvo V70 s 2,4l naftovým motorem, který jsme testovaly, je jedním z 9 motorů, které Volvo do kombíku jménem Volvo V70 nabízí. Nabídka je tak skutečně široká.

Testované Volvo V70 se sportovním podvozkem a šestistupňovou manuální převodovkou zrychlilo z 0 na 100 kilometrů za 9.5 sekund, na dálnici jsme si pěkně svištěly. Volvo V 70 coby „veliké“ auto má skutečně velmi sportovního ducha.
Deklarovaná hodnota emisí CO2 je 159 g/km.

Hodnotíme Volvo V70

Čeho si na modelu Volvo V70 nejvíce ceníme jsou jeho bezpečnostní prvky. Nejviditelnější je zřejmě světelná signalizace uvnitř interiéru, která upozorňuje na „mrtvý“ úhel při předjíždění. Pokud tedy jedete například s dětmi, je toto příslušenství opravdu příhodné. Škoda jen, že jsme nenašli v této výbavě zpětné zrcátko nasměrovatelné na zadní sedadla (zrcátko pro kontrolu dětí je možné přikoupit)…

Celková cena vozidla Volvo V70 ve výbavě Momentum je 1 162 000Kč s DPH.

www.zenavaute.cz