příběh s francouzskou inspirací po Česku. Za 23 let totiž vymyslela, jak zachránit stáda koz, dát jejich existenci užitek, zároveň skloubila své technické vzdělání s čistě ženským byznysem a stvořila na 80 unikátních receptů a pleťových vychytávek. Kosmetika Capri má dnes tři značky: Le Chaton, La Chèvre a Le Chaton Exclusive.


Krémy, séra a všechny receptury v sobě snoubí nejnovější technologické postupy s přírodními ingrediencemi – kozí kolostrum, tuk, syrovátku a tvaroh, dodávané z velkých volně pasoucích se stád z bio farmy ve slovenských Kysucích. Takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě.

Kosmetika kombinuje přírodu s technologií pro optimální regeneraci pokožky. Má přitom neustále na mysli zdraví pleti a také dopad na životní prostředí, což je znát například ve filozofii obalové techniky (žádné krabičky a fólie, pouze speciální rychle reciklovatelný eko plast) nebo v postoji k zachování chovu stád.

Jaká je česká kozí kosmetika?

Česká kosmetika – tradiční, bylinná i technologicky inovativní

Na tuzemském trhu je celkem široká nabídka domácích kosmetických firem, které vznikly před revolucí nebo těsně po ní a už jsou tu více než 20 let. Trendem posledních let je sázka na obsah, složení a návrat produktu k původním přírodním ingrediencím. Poptávka zákazníků po všem selském, polním, zahradním a provance způsobila výrobcům žně, o jakých se nikomu ani nesnilo.

Bylinné a živočišné aneb vše v jednom

Víte, kdo přechytračil všechny byliny? Koza, protože je našla a s chutí snědla. Koza je chytrá a mlsná, takže je jasné, že její mléko, tuk, syrovátka obsahují všechny bylinné zázraky z louky. Prostě vše v jednom v mléčné konzistenci. Zajímavé je, že na některé byliny je pleť citlivá, ale když jsou v mléce kozy, jsou léčivé a vhodné pro velmi citlivou pleť (aknózní, ekzematickou,..). Mistrem, který dovedl produkty z kozích ingrediencí k dokonalosti je rodinná manufakturní Kosmetika Capri – La Chèvre, Le Chaton a Le Chaton Exclusive, zachovává nejvyšší koncentrace a poměry kozích ingrediencí v jednom krému.

Francouzský kód

Veškerý odkaz pleťového kosmetického průmyslu přesto směřuje svou inspirací ke kosmetické velmoci a kolébce kosmetického průmyslu a tou je Francie. Právě odsud ze dvora francouzských králů a módní guru, tehdejší celebrity, Marie Antionetty, byl vlastně položen základ celému kosmetickému průmyslu. Práce s vonnými esencemi, koupele, pleťové masky a masti, to vše se po stovky let cizelovalo v čím dál dokonalejší receptury.

Péče o pleť, co o ní víme?

Pravdou je, že se prodloužil věk stárnutí i úmrtí evropské populace a krásní v obličeji zůstáváme díky kosmetickým výrobkům i ve vysokém stáří. Na čem se shodnou dermatologové i kosmetičtí výrobci těch nejlepších receptur je, že pleť musíme pravidelně čistit od městského smogu a prachu, od potu a přirozeného kožního mazu. Tedy čistit, čistit, čistit. A druhou nejdůležitější věcí je každodenní hloubková hydratace, zklidnění a ochrana kolagenu a elastinu, čili udržování pevnosti a pružnost pleti. Tyto tři zásady jsou pilířem správné anti-ageing péče o pleť. Jen tak může pleť zářit, dýchat, prokrvovat se, vypínat se a vypadat mladě.

Kosmetika Capri funguje 23 let

Produkty z kozích ingrediencí dovedla k dokonalosti v téměř 80 recepturách. Dvě původní značky La Chèvre a Le Chaton v loňském roce obohatila o značku novou Le Chaton Exclusive, jež nabízí vysokou koncentraci aktivních ingrediencí poskytujících pleti (regeneraci, intenzivní hydrataci a jemnost).

Každá značka je trošku jiná, ale všechny mají jedno společné – kombinují přírodu s technologií pro optimální regeneraci pokožky. Mají přitom neustále na mysli zdraví ženy a dopad na životní prostředí.

Hlavní surovinou Kosmetiky Capri je přírodní sušená syrovátka nebo sušené kozí mléko, ale také kolostrum a kozí máslo. Používá také rostlinné extrakty a extrakty z mořských řas. Dále látky, které se vytvářejí laboratorně s vědeckými poznatky o původních látek z přírody.

Nová řada LeChaton Exklusive je opravdu jedinečná. Přípravky mají totiž velmi vysoký obsah účinných látek a jsou velmi dobře snášeny u citlivé pleti a alergiků. V krémech najdete účinné látky jako peptidy, ceramidy, lipozomy, koenzym Q10 a AHA kyseliny, minerální látky (vápník, fosfor, hořčík a draslík) a také vitamíny A a B. Ty působí blahodárně na všechny typy pleti. Značka LeChaton Exclusive je určena pro intenzivní péči o pleť náročných žen. Umí dát rychle sbohem předčasným známkám stárnutí, redukuje i hlubší vrásky, navrací pleti zdravý vzhled, odolnost, zářivost i pevnost.

Více www.lachevre.cz, www.lechatonexclusive.com