tvoří šaty společenské i svatební, krajkové spodní prádlo i plavky. Její kousky jsou originální, přitom nositelné.

Dech vám vyrazí každopádně.

Michaela každý svůj kousek vymyslí, navrhne, ušije. Výsledkem je nádherná ruční práce, kvalita střihu i materiálu. Ženy se v jejích modelech cítí do slova jako bohyně.

Módnímu návrhářství se věnovala už v dětství. Šila oblečení na panenky, vyráběla extravagantní modely v módním kroužku. Při výběru střední školy měla jasno. „Ve škole jsem se naučila základům, to ano, ale mnohem více mi dala osobní zkušenost získaná v módních salónech u nás i v zahraničí,“ říká Michaela a dodává: „Inspirací a velkou ctí mi bylo tvořit s Jurajem Jakubiskem, Jaroslavou Pecharovou, Petrou Balvínovou, nebo Tatianou Kovaříkovou.“

Prezentovala své modely hraběnce z Wessexu a to byl pro ni jeden z nejkrásnějších zážitků. Získala cenu designérka roku od nadace FNMWA, Českého spolku přátel národního muzea umění žen ve Washingtonu a klubu mecenášů Triga k roku 2015.

Ve svém nově otevřeném butiku v Melantrichově ulici vítá své zákaznice s úsměvem a společně vytvoří takové šaty, které Vám vyrazí dech. Věnuji se především tvorbě svatebních šatů na míru, ale  je možné si také zapůjčit autorskou kolekci svatebních šatů i večerních šatů. Do její tvorby též neodmyslitelně patří krajkové spodní prádlo a plavky. Vaše postava v jejím prádle nebude mít chybu.

Michaelo, jste partnerem Innovation Naše české ruce, proč? A na co se můžeme těšit?

Organizátorky akce mě oslovily a nabídly mi spolupráci. Celá akce se mi líbila už na první pohled a hned jsem věděla, že do toho půjdu. Jeden z mých modelů je v barvách vlajky České republiky, byl vytvořen na míru Nikol Moravcové k výročí 100 let vzniku ČSR a jsem moc ráda, že se opět našla příležitost, kam se dokonale hodí. Celou módní přehlídku doprovodí zpěvačka Veronique Venos. Nádherné modelky Vám předvedou novou kolekci svatebních šatů, modely večerních šatů a originální spodní prádlo. Doufám tedy, že si přehlídku užijete!

Máte nějaké doporučení pro ty, kteří chtějí pracovat ve Vašem oboru?

Nejdůležitější je tvrdě pracovat a zdokonalovat se v každé věci, která s oborem souvisí.

Jaký je podle Vás současný trend v oblékání a co nás čeká v budoucnu?

Mně se líbí, když má člověk svůj vlastní styl a zbytečně trendům nepodléhá. Trendy se mění pořád, ale je především důležité, co sluší Vám. Jedině pak se můžeme cítit pohodlně a trendy.

www.michaeladucka.com