Krom svého bohémského života byl také geniálně nadaným malířem. Jeho tvorba je nyní vidění v Obecním domě.

Amadeo Modigliani se narodil v toskánské Livornu roku 1884 a od neútlejšího dětství byl jeho talent podporován rodiči. Později studoval v Benátkách, Florencii, Neapoli a Capri, aby nakonec zakotvil v Paříži. Tady se zrodila jeho specifický styl – prodloužené, hladké lynie, které provokují určitým primitivismem, ale obsahují i velkou dávku lyričnosti. Nesmrtelnost mu přinesly portréty nehybných krásek, zejména pak Jeanne Hébuterne, umělcovy životní lásky.

Ve spolupráci s Galerií Vernon, se k nám dostala unikátní výstava tohoto světoznámého italského malíře. Má přiblížit jak jeho pracovní i osobní život.  Představí nám i díla dalších modiglianiho přátel, kteří s ním tvořili v avantgardní Paříži (Pablo Picasso, Max Jacob, Gino Romitti). Spolu s Modigianim vystavoval v rámci Podzimního Salonu v Paříži roku 1912 František Kupka. I ten bude k vidění v Obecním domě.

Pokud tedy milujete Modiglianiho melancholické krásky, nebo vás zajímají jeho múzy a lásky, či jste zvědaví na život zhýralého umělce, neváhejte. Jedinečná výstava končí již 28. února.

Kdy: 9. 12. 2010 – 28. 2. 2011, denně od 10:00 – 19:00

Kde: Obecní dům http://www.obecnidum.cz/, nám. Republik 5, Praha 1

Cena: základní vstupné 220 Kč

rodinné vstupné: 420 Kč

senior / student: 120 Kč

Info:     http://www.amedeomodiglianiprague.com/