A hladký návrat do zaměstnání je častým důvodem, proč ženy chtějí vedle péče o rodinu také získávat či prohlubovat svoje dosavadní znalosti.

Se začátkem nového akademického roku přichází zpráva pro maminky (či tatínky) na rodičovské dovolené. Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze připravila další pokračování internetových kurzů EVYNA pro maminky na mateřské dovolené.

Návrat po mateřské dovolené na trh práce může být pro ženy obtížný. Zvláště proto by se měly ženy již během mateřské či rodičovské dovolené zamýšlet nad tím, jak si udržet přehled nad trendy ve svém oboru. Případně jak a dále prohlubovat své znalosti vstříc snadnému návratu na trh práce.

Studium přes internet? Proč ne!

Vzdělávací kurzy EVYNA nabízí maminkám na mateřské dovolené možnost sebevzdělávání přes internet. Jedná se o  eLearningové multimediální kurzy bez nutnosti kamkoliv docházet. Studium si lze načasovat beze stresu. Všechny činnosti (od registrace až po závěrečný test) je možné vykonat z domácího počítače nebo z chytrého telefonu či tabletu.

V čem je možné se vzdělávat?

S nástupem školního roku 2016/2017 jsou dostupné kurzy z oblasti:

  • Pracovního práva
  • Účetnictví a daní
  • Podnikání
  • Informatiky
  • Sebeprezentace
  • Pokročilého využití MS Excel a MS Word

Výhody internetových kurzů

Pro studentky na mateřské dovolené je největším pomocníkem ve studiu vlastní počítač, tablet či chytrý telefon s internetem. Průchod lekcí mohou kdykoliv přerušit, vrátit se a pokračovat od toho samého místa.  Studovat mohou například večer a nemusí si složitě zajišťovat hlídání dětí na dobu věnovanou studiu.

Systém a organizaci vzdělávání zajišťuje Katedra informačních technologií Provozně ekonomické fakulty, odbornými garanty jsou pracovníci specializovaných kateder PEF.

Další informace jsou dostupné na https://www.evyna.cz/