Ačkoli není tak známou turistickou destinací, Bulharsko může nabídnout spoustu důvodů, díky kterým jej budete milovat.

Přečtěte si, proč letos musíte vyrazit na letní dovolenou právě sem.

Snadná dostupnost a rozumné ceny

Bulharsko je z České republiky velmi dostupné díky krátkému letu, proto je super destinací také pro rodiny s menšími dětmi, které většinou létání snášejí hůře. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a často pro ně není problém se domlouvat česky. I když tedy neoplýváte jazykovou vybaveností, můžete se do Bulharska bez obav vypravit.

Na pobřeží najdete restaurace, obchůdky i stánky s turistickými informacemi, stejně tak jako moderní hotely nebo klidnější apartmánové domy. Bulharsko je také obecně levnější destinací než jižní státy, přitom kvalita služeb a krása dovolené je naprosto srovnatelná. Pokud letos hledáte dovolenou za příznivou cenu, doporučujeme vybírat z nabídek na dovolenou last minute v Bulharsku.

Doporučit vám můžeme okolí městečka Burgas, kde najdete několik menších letovisek a vesnic, jako je Primorsko, Obzor nebo Lozenec.

Nádherné písečné pláže a léčivé moře

Bulharské pobřeží u Černého moře má neuvěřitelných 370 km a najdete na něm jak větší zátoky s dlouhými plážemi, tak malé hezké zátočiny, které poskytují soukromí a klid. V kontrastu se zlatými plážemi uvidíte na obzoru mohutné zelené hory lákající k procházkám a túrám.

Černé moře je vyhlášené svým vysokým obsahem minerálů, díky čemuž má skvělé léčivé účinky. Mořská voda vám pomůže zlepšit kvalitu pleti, zahojit a vyčistit menší ranky a ekzémy a na čerstvém mořském vzduchu se vám krásně pročistí plíce. Pobyt na příjemném mořském vzduchu a na sluníčku vám také zlepší náladu a pomůže odbourat stres.

Pohostinní lidé a vynikající kuchyně

Válení na pláži a výlety do hor doplní nejlépe pořádná večeře. Díky slunečnému podnebí se v Bulharsku pěstuje spousta kvalitního ovoce a zeleniny s plnou chutí a šťavnatou konzistencí. Na zelených pláních se daří pastevectví a následné tvorbě sýrů, jogurtů a jiných mléčných výrobků. Stejně tak zde najdete kvalitní maso, ryby a mořské plody.

Nenechte se zlákat all-inclusive zájezdy a zvolte dovolenou bez jídla nebo jen se snídaní. Budete tak moct vyrazit do malých bulharských hospůdek a restaurací, kde nezapomeňte ochutnat skvělé dušené a grilované maso, místní klobásky, bulharskou banicu (koláč z filo těsta), smažené rybičky grundle nebo šopský salát s balkánským sýrem.