3 důvody, proč si zamilujete Bulharsko

17.8.2017, 10:20 | Veronika
bulharsko_3

Bulharsko je kouzelnou zemí plnou přírodních i kulturních krás a spoustou možností, jak strávit skvělé léto.

Ačkoli není tak známou turistickou destinací, Bulharsko může nabídnout spoustu důvodů, díky kterým jej budete milovat.

Přečtěte si, proč letos musíte vyrazit na letní dovolenou právě sem.

Snadná dostupnost a rozumné ceny

Bulharsko je z České republiky velmi dostupné díky krátkému letu, proto je super destinací také pro rodiny s menšími dětmi, které většinou létání snášejí hůře. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a často pro ně není problém se domlouvat česky. I když tedy neoplýváte jazykovou vybaveností, můžete se do Bulharska bez obav vypravit.

Na pobřeží najdete restaurace, obchůdky i stánky s turistickými informacemi, stejně tak jako moderní hotely nebo klidnější apartmánové domy. Bulharsko je také obecně levnější destinací než jižní státy, přitom kvalita služeb a krása dovolené je naprosto srovnatelná. Pokud letos hledáte dovolenou za příznivou cenu, doporučujeme vybírat z nabídek na dovolenou last minute v Bulharsku.

Doporučit vám můžeme okolí městečka Burgas, kde najdete několik menších letovisek a vesnic, jako je Primorsko, Obzor nebo Lozenec.

Nádherné písečné pláže a léčivé moře

Bulharské pobřeží u Černého moře má neuvěřitelných 370 km a najdete na něm jak větší zátoky s dlouhými plážemi, tak malé hezké zátočiny, které poskytují soukromí a klid. V kontrastu se zlatými plážemi uvidíte na obzoru mohutné zelené hory lákající k procházkám a túrám.

Černé moře je vyhlášené svým vysokým obsahem minerálů, díky čemuž má skvělé léčivé účinky. Mořská voda vám pomůže zlepšit kvalitu pleti, zahojit a vyčistit menší ranky a ekzémy a na čerstvém mořském vzduchu se vám krásně pročistí plíce. Pobyt na příjemném mořském vzduchu a na sluníčku vám také zlepší náladu a pomůže odbourat stres.

Pohostinní lidé a vynikající kuchyně

Válení na pláži a výlety do hor doplní nejlépe pořádná večeře. Díky slunečnému podnebí se v Bulharsku pěstuje spousta kvalitního ovoce a zeleniny s plnou chutí a šťavnatou konzistencí. Na zelených pláních se daří pastevectví a následné tvorbě sýrů, jogurtů a jiných mléčných výrobků. Stejně tak zde najdete kvalitní maso, ryby a mořské plody.

Nenechte se zlákat all-inclusive zájezdy a zvolte dovolenou bez jídla nebo jen se snídaní. Budete tak moct vyrazit do malých bulharských hospůdek a restaurací, kde nezapomeňte ochutnat skvělé dušené a grilované maso, místní klobásky, bulharskou banicu (koláč z filo těsta), smažené rybičky grundle nebo šopský salát s balkánským sýrem.

Komentáře

  • Plně souhlasím s autorkou, Bulharsko je skvělá letní varianta, proto my preferujeme přes léto bližší destinace a exotiku necháváme až na zimu. Zrovna hledám inspiraci kam v červenci do Bulharska a přemýšlím nad Lozencem, spoustu inspirace jsem našla na stránkách o cestování, kde je 10 tipů kam s dětmi do Bulharska, nás je 5, takže máme s výběrem hotelů vždy trochu problém

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam
Reklama
    Lídr v ČR v oblasti kancelářských potřeb – SEVT.cz

Partneři

A_Moravskoslezské investice a development, a.s.
B_BPWCR
C_volny
D_Hays