z přeplněných nákupních center i z blížících se návštěv u příbuzných.

Práce

S koncem roku se pojí různé uzávěrky, reportingy, inventury, neboli dává se do kupy vše, na co nebyl během celého roku čas. Pokud jste na vedoucí pozici, tak vás v tomto období budou zřejmě čekat vypjaté situace se zaměstnanci v souvislosti s přesčasy. Důležité je zachovat chladnou hlavu a podřízené správně namotivovat. Buďte k nim laskaví a jednejte s nimi férově. Zajistíte si tím jejich loajalitu.

S prací souvisí i další tip. Předvánoní schůzky a setkání pořádejte ve vánočním duchu. Proč se s kolegy nepotkat namísto na pracovním obědě u stolu plného cukroví a neakoholického svařáku? Schůzku s klientem si domluvte ve městě, kde je výzdoba, hrají koledy a k jednání si dejte třeba kávu s příchutí perníku. Povinnostem sice neuniknete, ale budou příjemnější.

Domácnost

Nejste zrovna dokonalá hospodyňka a občas je u vás doma k nalezení i nějaké to smítko? Nepečete dvanáct druhů cukroví a na stole se už roky objevuje vánočka kupovaná? Nemáte celý byt nazdobený rudými čepicemi, soby, betlémy a sněhovými těžítky? Nelamte si hlavu s detaily a nezapomínejte, že utváříte rodinnou atmosféru a vaše pocity a nálady se přenesou na ostatní členy rodiny. Když budete v pohodě, všechno se bude zdát snazší.

Výdaje

Nakupování dárků nás stojí každoročně hromadu peněz. Snažíme se pořídit to nejlepší a nejhezčí, ale zapomínáme, že Vánoce nejsou o tom, kdo komu daruje nejdražší předmět. Která cesta je pro projevení pocitu sounáležitosti nejvhodnější? Vlastnoruční výroba dárku! Vyrobené překvapení odráží jednak skutečnost, že vám na člověku skutečně záleží, protože jste obětovali svůj čas, abyste mu udělali radost, a současně zrcadlí, jak dobře ho znáte.

Relaxace

I když máte frmol, nesmíte zapomínat na čas, který věnujete pouze sama sobě. Soustřeďte se na své tělo i na svou duši. Výborným prostředkem k uvolnění je intenzivní pohyb v kombinaci s voňavou koupelí. Nevymlouvejte se kamarádce, že si nestíháte zajít na cvičení, protože ochuzujete akorát sama sebe. Po tom, co si dáte pořádně do těla, se můžete odměnit lázní s obrovskou hromadou pěny.  Vyzkoušejte anti stresovou pěnu do koupele a uvidíte, že vylezete z vany jako znovuzrozená.

A co pomůže k předvánočnímu relaxu vám?

-MM-
foto: unsplash.com