Podpatky nejsou za trest, ale za odměnu – bude vám to více slušet, budete se cítit atraktivně a sebevědomě a budete odměněna slovy chvály.

Učme se od těch nejlepších. Francie světu udává módní trendy a je považována za kolébku elegance. A právě ve Francii platí odedávna nepsané pravidlo, že každá dívka z dobré společnosti musí umět chodit na podpatcích od svých patnácti let. Nutno říct, že Francouzi ví proč.

Sama se okolo sebe rozhlédněte, na kom spočine váš pohled radši? Na ženu v rozšmajdaných teniskách nebo na ženu na jehlách?

Chůze na podpatcích není obzvláště ze začátku jednoduchá, ale hravě se ji naučí se každá žena. Budete-li se řídit těmito radami, za pár týdnů budete královnou elegance na podpatcích i vy.

  • Stůjte a choďte vzpřímeně, nehrbte se a nedívejte se pod sebe. Ideální se dívat asi dva metry před sebe. Při chůzi vás tak nepřekvapí nějaká nepříjemnost v podobě kamenu, nerovnosti chodníku či exkrementu.
  • Zpevněte pánevní dno, díky tomu totiž snadněji udržíte rovnováhu a nebudou vás bolet záda.
  • Chůzi na podpatcích trénujte nejprve doma. Při chůzi nemáchejte rukama. U správné chůze na podpatcích platí, že pravá ruka jde dopředu, když vykračujete levou a naopak.
  • Nezačínejte hned s jehlovými podpatky. Pro začátek si kupte podpatek nižší a širší. Dáte tak noze šanci pohodlně si zvyknout na odlišný sklon. S postupem času a nabývající sebedůvěry klínek zvyšujte.
  • Rozhodně si pořiďte kožené lodičky. Kůže se přizpůsobí tvaru vaší nohy, povolí a nohy vás nebudou tak bolet.
  • Začínejte s kratší intenzitou. Nejdříve zkuste v podpatcích dojít do práce a pak je přezujte za pohodlnější boty, nebo naopak, do práce běžte bez klínků a ty nasaďte až v práci, alespoň na chvíli. Čím více budete trénovat, tím rychleji se posílí svaly na lýtkách a kotníky se zpevní.

Pamatujte, že otlaky a případné puchýře brzy zmizí a odměnou vám bude sladký pocit z toho, že jste to dokázala a vypadáte dobře.

Martina M.