Přemýšlíte, jak takový outfit oživit, abyste nevypadala jako šedá kancelářská myška?

Jak oživit business formal

Ideální ženský outfit pro business formal je kalhotový kostým, či pouzdrová sukně v tmavých barvách či šedých odstínech v kombinaci se sakem. Sukně je nejvhodnější pouzdrová, tedy úzká, ale nikoli příliš těsná. Pokud upřednostňujete šaty i pro ty je vhodný pouzdrový střih či střih s páskem a jejich doplnění o sako. Délka šatů i sukně by měla sahat ke kolenům, nejlépe dva centimetry pod ně. Barvy volíme neutrální, spíš tmavší odstíny s drobným vzorem nebo jednobarevné. Povinností jsou punčochy a boty s uzavřenou špičkou.

Tento přísný předpis se jen těžko oživuje, přesto zde možnosti jsou. Tmavé a šedavé odstíny krásně oživí šperk či rtěnka. Pokud šperkům neholdujete, oživit vás může hedvábný šátek s výraznějším vzorem. Velmi rafinovaně vypadají punčochy s decentními vzory (avšak pozor, ty volte pouze v tělové či černé barvě.).

Jak oživit business casual

Business casual znamená, že nemusíme mít kostýmek, ale klidně i kalhoty (chinos, slim…) doplněné o košili, halenku či top. Business causal lze charakterizovat jako elegantní, pohodlné a minimálně provokativní oblečení. Sako není nutností, ale pamatujte, že sako vždy dokáže z outfitu vykouzlit formální a elegantní vzhled, který je u business casual žádoucí. Výhodou business causal je fakt, že se není třeba bát barev.

Kalhoty si klidně můžete obléci modré či zelené, sukni růžovou, halenku červenou, obuv hořčicovou. Boty již nemusí být uzavřené, povolené jsou i sandály či baleríny a nezbytné nejsou ani punčochy. Business causal nahrává výrazným doplňkům.

Jaké předpisy máte ve firmě vy? A čím oživujete Vaše outfity?

-MM-