nebo posílat svým účetním, zkrátka někdy udělají chybu a dokumenty omylem založí. To je jen jeden příklad toho, proč není účetnictví vždy procházkou růžovým sadem.

Kéž by to šlo nějak zjednodušit a ulehčit práci oběma stranám. Je-li toto i vaše zbožné přání, máme pro vás výbornou zprávu – účetnictví lze řešit digitálně. Jaké výhody to přináší?

Co si pod pojmem digitalizace účetnictví představit?

Co vlastně elektronické účetnictví znamená a jak taková digitalizace účetnictví probíhá? Nejedná se o nijak složitý proces. Digitalizace účetnictví ušetří práci oběma stranám a dovolí jim být v obraze kdykoliv a odkudkoliv. Veškeré důležité dokumenty se totiž budou nacházet na jednom místě. Nikoliv v nějakém šanonu ve skříni, ale v jedné aplikaci.

Firmy si digitalizaci účetnictví nemohou vynachválit

Pobyt v digitálním světě se stal zcela běžnou součástí života celé řady z nás. Proč, když v něm trávíme tolik volného času, do něj nepřesunout i své pracovní prostředí? Firmy, které přešly na elektronické účetnictví si jej nemohou vynachválit. Co se jim na něm líbí? Ušetřilo a zefektivnilo jim práci, ale hlavně jim snížilo výdaje. V čem konkrétně vám digitalizace účetnictví může ulevit?

Díky digitalizaci účetnictví se sníží počet chyb a zefektivní práce

Studie, která se zaměřila na zkoumání výhod automatizace účetních procesů, přišla se vskutku zajímavými závěry. Odhalila například to, že z celkově 550 miliard faktur, co jsou celosvětově zpracovány během jednoho roku, jich je pouhých 10 % zpracováno automaticky. Navíc, celých 86 % účetních oddělení malých a středních firem do účetního systému zadává faktury ručně.

Přitom přechod na elektronické účetnictví by ušetřil spoustu času a zefektivnil práci. Ale lidé v těchto firmách se domnívají, že digitalizace účetnictví bude příliš komplikovaná, zdlouhavá a finančně náročná. Jenže opak je pravdou. Automatické generování faktur je navíc spolehlivější, než když jsou faktury zpracovávány manuálně.

Digitalizované účetnictví je jednoduché účetnictví

Přestože na papír a jeho použití v každodenním životě jsme všichni zvyklí, tento návyk zbytečně zvyšuje finanční náklady firem. Proto je mnohem výhodnější pustit se do účetnictví podle nejnovějších trendů a přejít do 21. století. Papíry jsou navíc velice nepraktické, protože se snadno někam založí, poničí, vyžadují opatrné zacházení a ukládání do šanonů a zabírají zbytečně moc místa.

Digitální dokumenty jsou zkrátka po všech stránkách jednodušší a praktičtější. Pokud se navíc zamyslíte nad tím, že ročně se tisknou miliardy faktur, kvůli kterým dochází k újmě kvanta stromů, i váš vnitřní ekolog nám dá jistě za pravdu, že digitální forma je lepší forma.

Snadná, rychlá a výhodná digitalizace?

Jak je to tedy s tou digitalizací? Proč se firmy obávají toho, že jsou náročné, zdlouhavé a drahé? Pokud hledáte, najdete aplikace, které podporují rozšířené účetní systémy, jmenovitě například systémy:

  • Pohoda,
  • iDoklad
  • Money S3,
  • Helios.

Díky tomu, že aplikace jsou s těmito programy kompatibilní, je přechod do digitální podoby opravdu snadný, rychlý, efektivní a finančně výhodný.

Neztrácejte čas s papírováním a přejděte do doby digitální. Elektronické účetnictví, které budete mít přehledně v jedné aplikaci, si totiž zamilujete. Nezáleží na tom, zda jste zaměstnancem firmy a máte na starost komunikaci s účetní firmou nebo jste naopak účetními, digitalizované účetnictví šetří a zefektivňuje práci všem.

 

Zdroj obrázku: moreimages / Shutterstock.com