ale abyste si všichni odpočinuli?

Máme pro vás program na každý den – inspirujte se!


Čtvrtek – ve znamení povinností

Velikonoční prázdniny začínají ve čtvrtek. Dobré je začít povinnostmi. Pokud splníte vše, co je nutné udělat už ve čtvrtek, nebude vás další dny sužovat pocit toho, že musíte udělat tohle a tamto a budete klidnější.

Donuťte děti naučit se vše, co je potřeba a napsat si úkoly. Určitě se setkáte s nevolí učit se už první den prázdnin, ale stojí to za to. Zatímco se budou děti učit, vy můžete dokončit, co jste v práci nestihla, anebo začít s úklidem. Do úklidu je ale dobré zapojit i děti. Jednak vám půjde práce lépe od ruky a jednak je to výchovné. Děti poznají, kolik práce a času uklízení zabere a třeba si příště rozmyslí, že prach jen sfouknou na zem a kapesníčky naházejí pod postel. Je na vás, kolik toho dětem na úklid svěříte (těžko po nich asi budete chtít umýt okna), ale pokojíček uklidit určitě zvládnou.

Jako odměna je určitě potěší možnost sledování pohádky nebo rodinného filmu.

Pátek – hurá na výlet

V pátek vyrazte na výlet. I když možnosti jsou z kraje jara ještě omezené, vybrat se dá. Děti určitě potěší návštěva zoologické zahrady nebo hradu. Oficiální sezóna sice začíná až 1. dubna, některé hrady ale své brány otevřou dříve. Pokud chcete den strávit aktivněji nabízí se u hezkého počasí projížďka na kole, či návštěva aquaparku u špatného počasí.

Můžete být ale kreativnější domluvte se s přáteli, co mají děti podobného věku a zarezervujte si třeba tenisovou halu. Můžete uspořádat turnaj a pobavit se napříč generacemi.

Sobota – pečení a malování

Sobotu můžete věnovat pečení mazance, beránka a dobrotám z vajíček. Nezdráhejte se zapojit v kuchyni i děti. Asi poté budete muset trochu déle uklízet, ale i v kuchyni se můžete společně pobavit a strávit příjemný čas. Větší kluky asi vaření a pečení příliš zajímat nebude, ale mohou ozdobit vejce – kdo říká, že musí být tradiční. Nechte jim volnou ruku, ať si vejce ozdobí třeba ve stylu emo nebo své oblíbené pc hry. Fantazii se meze nekladou, hlavně, ať je v domě klid.

Na večer můžete vyhlásit volný program – šikovný trik, jak si zajistit alespoň na hodinu čas na relax, třeba u dobré knihy.

Neděli věnujte rodině

Velikonoční neděle se nabízí k návštěvám. Proč nepotěšit babičky a tetičky pozváním na kávu nebo je potěšit návštěvou?

V pondělí – koledníci a výlet

Pondělní dopoledne se, pokud Velikonoce nebojkotujete, ponese v duchu návštěv koledníků. Po obědě se ale opět vydejte ven, procházka do přírody (Co třeba jít si nasbírat medvědí česnek?) vám před dalším hektickým týdnem, udělá dobře. K večeru raději zkontrolujte všechny úkoly, člověk nikdy neví, jestli se na něco nezapomnělo. A třeba ještě zvládnete nějakou tu stolní hru.

Ať už se rozhodnete Velikonoce strávit jakkoliv, užijte si je na maximum!

Martina M.