Mentoring ale není vyhrazený jen manažerům a jen pracovním záležitostem. Získat cenné rady můžete třeba i pokud jde o vztahy, slaďování pracovního a rodinného života, nebo třeba o sebevědomí či zdraví.

Proč do toho jít?

  1. Víc hlav víc ví. To je stará pravda, kterou na vědeckém základě potvrzuje i jeden ze světově nejznámějších neurovědců David Rock.  Ve své knize Jak pracuje váš mozek vysvětluje, že vám druhý člověk může ukázat věci, které sami nevidíte. Vlastně tak získáváte mozek navíc.
  2. Když vám emoce zatemní mozek, moc rozumného nevymyslíte. Znáte to, chcete se dohodnout s manželem, jak často máte jezdit k tchýni. Po asi desáté hádce to ve vás vře, jen co na tohle téma narazíte. Probrat to s někým, koho vaše tchýně nechává naprosto chladným a klidným a navíc to ve své rodině zdárně vyřešil, může pomoci.
  3. Některé věci se lépe sdílí s lidmi, se kterými nemáte osobní vztah. Vaše nejlepší kamarádka nebo vaše matka vás mají hodně rády, ale právě proto se vás mohou snažit spíš chránit, než vás popostrčit k řešení. Není to od nich žádná záludnost. Láska je občas taková.
  4. Nemáte ve svém okolí nikoho, na koho byste se mohla obrátit. Chcete třeba popracovat na svém sebevědomí, ale nemáte pocit, že by na tom vaše kamarádky byly o moc lépe než vy. Mentoring je skvělé řešení.
  5. Chcete něco změnit, ale nevíte kde začít. Zkušený mentor vám pomůže utřepat myšlenky a zamyslet se nad tím, jaký je první krok, druhý a pak ty další.

Netušíte, jak se vůbec k mentoringu dostat? Zkuste mentoringový den pro ženy 30.března 2019. Můžete si vybrat ze šedesáti mentorek a témat. Všechny informace najdete na www.mentorky.cz.

Jedná se o unikátní tzv. speed mentoring a můžete si vybrat až pět hodinových mentoringů u kulatého stolu. Důležité je, že každá otázka je ta správná. Mentoringový den je pro vás, nikdo vás nebude hodnotit ani soudit. Když se nechcete ptát, můžete jen poslouchat a nasávat. Navíc se tu potkáte se spoustou zajímavých žen a můžete potkat i nové kamarádky.