Pokud se o pleť budeme starat nedostatečně nebo špatně, bude vysušená, loupající se a podrážděná.


Používejte správné krémy

V zimě je třeba sáhnout po jiných krémech než v létě. Do polic zasuňte krémy na bázi vody, které by jen přidaly k vysušení pokožky a sáhněte po hutnějších a vyživujících produktech. Vybírejte z krémů, které jsou s vysokým podíle tukových látek, které pleť zaobalí a ochrání ji před mrazem a hydratovanou.

Pokud je vaše pleť nějak poškozena, dopřejte ji krémy s hojivými účinky (např. měsíčkový).

Tip: Pamatujte, že i v zimě je třeba chránit pleť před sluncem. Denní krém by měl obsahovat alespoň 10 SPF, v případě pobytu na horách by číslo mělo být vyšší.

Čistěte pleť

Pleť pravidelně čistěte i v zimním období. Večer se nezapomeňte odlíčit, k čemuž nepoužívejte kohoutkovou vodu, ale ideálně vodu micelární a odličovací mléka. Pravidelně také nanášejte pleťovou masku a pleťová séra.

Péče o rty

Přesto, že budete používat ty správné krémy, je nutné dbát i na péči o rty. Tenké kůži na rtech mráz, sliny a tekutiny vůbec nesvědčí a v důsledku toho praskají. Těm nanesení krému nestačí. V zimě mějte vždy po ruce kvalitní balzám na rty a pravidelně jej nanášejte.

Pitný režim

V zimě nemíváme takovou žízeň jako v létě, nicméně nepodceňujte  dodržování pitného režimu. Ideálně byste za den měli vypít 2,5 až 3 litry tekutin. Předcházet dehydrataci je totiž prvním a zásadním krokem ke správné péči o pleť a tělo.

Sandra Š.