Tradiční je lyžování na horách nebo návštěvy termálních lázní a akvaparků. Taky se dá týden jen tak proležet s knížkami a prosedět u televize a u počítače. Anebo.

Anebo můžete s potomkem (myšleno i potomkyní, samozřejmě) vyrazit na vandr. Vyzkoušeli jsme to a je to bezvadné. Manžel vzal batoh, pár drobností a osmiletou dceru a vydali se na vandr na Kanárské ostrovy. Výpravy se zúčastnil ještě bezva kamarád se synem, a tak byla pohoda i zábava.

A proč zrovna o jarních prázdninách? Doba jarních prázdnin je totiž pro takovýhle výlet naprosto ideální, a to hned z několika důvodů:

Pokud jde o počasí, na „Kanárech“ panuje něco jako věčné jaro, tedy je tam pěkně, ale ne moc vedro, prostě tak akorát na příjemné pěší túry. Dobře se vám pošlape, a kromě toho – když se pak vrátíte do studenějšího Česka, není to pro tělíčko takový šok jako třeba návrat z Afriky. Další výhodou předjarního cestování je, že můžete letět s nízkonákladovou společností. Cesta vás tak vyjde poměrně lacino, a protože ani kanárské penziony nejsou v tom čase nejdražší, může si průměrná rodina takovéhle Kanáry většinou dovolit.

A jakou zvolit trasu? Můžete se rozhodnout pro systém „kolečka“, tedy že za týden se vrátíte tam, odkud jste vyšli, anebo „hvězdice“, to když se ubytujete na jednom místě a z něho potom podnikáte výlety. Ono vám to asi doma zabere nějaký čas, než celou trasu naplánujete. Ale to nevadí, to je přece také pěkná součást cestování, to těšení se a rozmýšlení a vybírání. Aplikace Google Earth je pro podobné plánování jako stvořená.

S prvními průzkumy můžete začít pěkně pomaloučku, polehoučku. Přeji dobrou volbu a šťastnou cestu!

Autor: Eva Musilová