si můžete zpříjemnit i tak, že si naplánujete, kam příští rok vyrazíte za mořem a sluníčkem.

Novou energii můžete načerpat v malebném Středomoří, a to třeba na Kypru.

Ostrov Kypr je ideálním místem pro příjemně strávenou dovolenou s vaším partnerem i dětmi. Nejpohodlněji a nejrychleji se sem dostanete jak jinak než letecky, letenky si přitom můžete objednat i v klidu domova, a to když se rozhodnete pro letenky online.

Afroditin ostrov nebo Ostrov lásky – takto poeticky mnozí nazývají ostrov Kypr. Právě na tomto ostrově, který leží na křižovatce námořních cest mezi Asií, Afrikou a Evropou, se totiž podle řecké mytologie zrodila z mořské pěny bohyně lásky a krásy Afrodita.

I dnes má Kypr neodolatelné pláže s jemným světlým pískem a křišťálově čistou vodou. Pro tyto pláže je navíc charakteristický pozvolný vstup do moře, což je ideální i pro vaše děti. Kypr nabízí úžasnou podívanou také všem obdivovatelům jedinečné architektury.

Na tomto ostrově, který je rozdělen na dvě části mezi Řeky a Turky, jsou totiž k vidění nejen antické paláce a divadla, koloseum či románské baziliky a byzantské kláštery, ale rovněž benátské paláce a turecké mešity s vysokými minarety.

Těšíte se, až vyrazíte za létem? Samozřejmě kromě oblečení či hygienických potřeb by vaše zavazadlo mělo obsahovat i zdravotní potřeby a pomůcky. A to především tolik nezbytnou lékárničku nebo výživové doplňky. Pokud si ještě potřebujete na cestu do zahraničí některé zdravotní potřeby dokoupit, ovšem už nemáte čas na běhání po kamenných obchodech, navštivte například e-shop tual.sk.

Alena Klimková