Proto pro Vás Turistika.cz připravila všemožné tipy na výlety, různé jiné aktivity, koncerty, výstavy a další zajímavé nápady na prožití Vašeho volného času, takže nezoufejte a vybírejte …

Přinášíme Vám nabídku některých z nich, jistě si z tipů, jak trávit volný čas vyberete. Na našich stránkách Turistika.cz v sekci „výlety“ najdete více než 4 100 výletů z celé ČR, 31 200 zajímavých míst, jako jsou například památky, ZOO, koupání, parky či zábava. Pěší trasy a cyklotrasy u každého města nebo tipy na levné ubytování, chaty, penziony a hotely.

Pokud se chcete vydat na výlet kamkoliv po republice nebo i po celé Evropě, zkuste si vybrat turistická místa zde: http://www.turistika.cz/mista.

Nebo si vyberte zájezd dle vašich představ na www.turistika.cz v sekci „zájezdy“ a užijte si volno, kde jen budete chtít. Zvolte si místo, kam byste se nejraději chtěli podívat, i na podzim jsou města plná různých festivalů, zábav a oslav.

Pro nadšence hudebních, divadelních či jiných festivalů máme také možnosti, kde a jak si vybrat ten správný a to na našem dalším webovém portále Akce.cz. Líbil by se Vám například 29. ročník Československého Jazzového Festivalu v Přerově / http://www.akce.cz/akce/313587/xxix-ceskoslovensky-jazzovy-festival-jazz-prerov ? Na říjnový jazzový festival do Přerova zavítají hvězdy jako je například Grace Kelly, Al Foster nebo Bill Evans.

V říjnu se také konají v mnoha městech tzv. říjnové svátky, jako jsou například Svatováclavské slavnosti či různá posvícení a podzimní trhy. Základem každého posvícení je jídlo a pití. Na trzích najdete přemíru stánků s tradičními i sladkými pokrmy, pivem, vínem i burčákem. Na takových slavnostech můžete vidět lidové tradice, řemesla a můžete zde zakoupit řemeslné výrobky a obdivovat techniku a zručnost jejich tvůrců. Co třeba si zajet na trh v Břevnově / http://www.akce.cz/akce/311328/brevnovske-posviceni-2012 nebo na jarmark do Plzně / http://www.akce.cz/akce/316025/havelsky-trh-v-plzni?

Sportujete rádi a nemáte s kým? Najděte si parťáka na golf, basket, šachy, fotbal, hokej … Sportovní  klubovna a web zdarma pro každý team, to jsou Spoluhraci.cz.

I pro sportovní nadšence je zde malá ochutnávka z nabídky našich tipů na výlet, na Turistika.cz v sekci „výlety za sportem“ si jistě vyberete ten pravý přesně pro Vás, například výlety na kole? / http://www.turistika.cz/vylety/na-kole

Nebo rádi spojíte sport se zábavou? Pro tuto příležitost pro vás máme tip na akci, kde si jistě každý přijde na to své a to na Mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life 2012, který patří mezi nejvýznamnější sportovní akce svého druhu ve střední Evropě a nabízí ucelenou podobu prezentace sportovního vybavení jak pro aktivní, tak i pro zájmové sportovce. Minulý ročník byl rekordní nejen množstvím vystavených exponátů a obsazenou výstavní plochou, ale i počtem návštěvníků. / http://www.turistika.cz/clanky/sport-life-2012-mezinarodni-sportovni-veletrh.

SPORT Life tradičně provází bohatý doprovodný program. Veletrhu se pravidelně účastní také přední české i světové osobnosti ze světa sportu.

Tímto Vás všechny srdečně zveme!