oblého a podobného plastovému vozítku pro panenku Barbie.

Když se ovšem zamyslíme pořádně, uvědomíme si, že ve skutečnosti je to vůz, který nejlépe vyhovuje ženským potřebám, nejvíc se hodí k ženskému stylu jízdy a ženám se líbí. Prostě auto, které by si pro svoje užívání vybralo devět z deseti žen. Které to ale je konkrétně?

Nejčastější problém, který z pohledu mužů ženy mají, je městský provoz. A především parkování! Něžné pohlaví usazené do velkého SUV a snažící se marně zaparkovat, to už je tradiční klišé. Ideálním autem pro ženy se tak jeví něco malého, dobře ovladatelného a pokud možno s gumovými nárazníky. Jednou z dobrých variant by tak mohl být třeba FIAT 500. Městský mrňousek s roztomilým vzezřením, náhradními díly za rozumnou cenu a dostatečným výkonem, který dokáže nezkušenou řidičku vytáhnout z nejedné nepříjemné situace. Ve spojení s překvapivě dobrými výsledky v nárazovém testu, plných pět hvězdiček, se tedy tato volba jeví pro ženy jako velmi rozumná.

Jednou z tradičních rolí ženy ve společnosti je matka. Ať už se to feministickým zástupkyním líbí nebo ne, mnoho žen v dnešní době od svého vozu vyžaduje prostor. Prostor na nákupy pro celou rodinu, prostor pro potomky a jejich kamarády, které je potřeba vozit do zájmových kroužků, prostor pro všechny děti, psy, nafukovací lehátka a tašky s jídlem, když si rodina vyrazí v létě k vodě.

V takovém případě ovšem jako mnohem lepší řešení vypadá třeba FORD Galaxy. Sedm míst, nákladový prostor o obsahu 308 litrů s plně postavenými sedadly a 830 litrů se sklopenou zadní řadou, délka 4819 mm a výška 1758 mm. To už vypadá jako parametry, které uspokojí nejen velkou rodinu, ale i malý cirkus.

Co když ale ženám na velikosti nezáleží? Co když chtějí spolehlivé auto, které bude sice trošku nudné, ale ony budou mít jistotu, že s ním mohou vyrazit kdykoliv, kamkoliv a pořád budou vypadat dobře?

V tom případě jsou nejčastějšími volbami například Volvo XC90 nebo Volkswagen Touareg. SUV ze Švédska – symbol spolehlivosti nebo německého dravce s velkou tradicí vídáme v ženských rukách na našich silnicích nejčastěji. Evidentně se v nich snoubí, alespoň částečně, veškeré vlastnosti, které dámy od svých povozů očekávají. Nezbývá tedy než už jen vyřešit to staré známé klišé s parkováním…

Autor: Petr Kozlíček