Pokud vám jde z cen energií již hlava kolem, přinášíme vám pár tipů, díky nimž za energie ušetříte a jejich případné zdražování vás nebude v noci budit ze spaní.


Spolehlivý dodavatel a zastropování cen

Ušetřit za energie se dá různými způsoby. Vhodné je, když vám energie dodává spolehlivý poskytovatel s dobrým renomé, na kterého je spolehnutí. Vy tak máte jistotu, že díky zastropování cen energií nedojde k nečekanému navýšení záloh. Ovšem k tomu, abyste platili za energie méně, přispěje i to, v čem a jak žijete.

Tepelná izolace domu zabrání ztrátám

Zateplení domu a plastová okna se speciálními izolačními trojskly udrží teplo domova uvnitř a nepustí ho ven. Právě kvůli nedostatečné izolaci a špatnému utěsnění v okolí oken a dveří totiž dochází v rodinných domech ke zbytečným tepelným ztrátám, ale dané rodiny o tom mnohdy ani nemají tušení.

Ekologické vytápění a ohřev vody

Kromě zateplení a plastových oken můžete teplo rodinného krbu podpořit také ekologickým vytápěním. Tepelné čerpadlo je spolehlivým zdrojem tepla a dokáže až o dvě třetiny snížit spotřebu elektřiny. S ohřevem vody vám také výrazně vypomůže fotovoltaika na střeše, která dokáže energii ze slunečních paprsků naplno využít, a to i v zimních měsících.

Ušetřit za energie můžete udržitelným přístupem ke každodenním činnostem, ale také investicí do zateplení domu, plastových oken s izolačními skly, tepelného čerpadla a fotovoltaiky. Díky ekologickým způsobům vytápění nijak nepřispějete k znečištění ovzduší a budete si celoročně užívat teplo rodinného krbu, protože u vašeho objektu nebude docházet ke zbytečným tepelným ztrátám. Peníze ušetřené za energie si tak můžete raději spořit na důchod.

Zdroj obrázku: LookerStudio / Shutterstock.com