Klasikou je kombinace s chinos kalhotami a polobotkami, ale pohodový casual outfit snadno vznikne jako kombinace polo trička, oblíbených džínů a casual tenisek.

Pokud se řekne polo tričko, tak se většině z nás možná vybaví legendární značka Lacoste. Polo tričko Lacoste je už zkrátka zažitý symbol. Za dobu, co značka Lacoste polo trika vyrábí, si skvěle vychytala jak materiály, tak střihy, a veškeré detaily, které toto tričko dělají dokonalým. Pokud tedy sháníte dobré polo tričko, které bude variabilním a užitečným kouskem vašeho šatníku, v nabídce oblečení Lacoste rozhodně vyberete.

Tahle trička nyní nabízí velké množství prodejců. Najdete je v mnoha kamenných prodejnách a e-shopech, to ale bohužel také nahrává prodeji velkého množství padělků. Jak nenaletět? Poradili jsme se s Lilianou Plačkovovou z České Unie Proti Padělkům, která se dlouhodobě problematikou padělků zabývá.

Na co si dát pozor:

1. Šití – stejně jako všech prémiových značek, by stehy měly být pravidelné, šití kvalitní a bez významných defektů. Křivé šití vždy jako první upozorní na to, že něco není v pořádku! A to se týká jakékoli prémiové značky.

2. Materiál – všechny klasická trička od Lacoste jsou ze 100% bavlny! Neexistují žádná originální klasická polo trička s jakoukoli syntetickou příměsí. Od takového trička dejte okamžitě ruce pryč. Trika jsou vyrobená z úpletu „Petit Piqué“, který má zcela specifický vzor. To už ale laik nepozná.

Co však laik pozná, je tloušťka materiálu. Materiál by měl být natolik silný, abychom když na něj tlačíme prstem, skrz něj vůbec prst nespatřili. Prst nesmí skrz látku prosvítat. Ovšem, zároveň nesmí být látka tak moc silná, aby nešla prosvítit světlem! Například indické padělky jsou skvělou napodobeninou, včetně Petit Piqué vzoru, ale jsou příliš tenké.

3. Logo – logo legendárního krokodýlka je zelené a je velmi detailně vyvedeno, jsou vidět záhyby, zoubky i drápky. Padělky toto nemají a obzvláště zuby bývají jen naznačeny. Samozřejmě se netýká speciálních edicí, kde je například jen obrys loga, nebo je logo v úplně jiné barvě, či je nadrozměrné, ale tam je zřejmé, že nejde o klasické logo. Logo krokodýlka je vždy obličejem směrem k ruce.Na klasickém polo tričku také nikdy nebývá nápis Lacoste. Najdete na něm pouze logo.

4. Je mnoho indicií, které napovědí, zda jde o originál či padělek, ale jejich rozpoznání už není pro laika tak jednoduché. Zvláště proto, že značka Lacoste nyní nabízí několik řad, například Lacoste L!ve, Lacoste SPORT, a ty všechny mají své specifické ochranné znaky. Ale pokud se budete řídit nahoře zmíněným, máte alespoň nějakou záruku, že nenaletíte.

Polo trička Lacoste nejsou ale jediné, co v nabídce značky stojí za zvážení. Nadčasové a kvalitní jsou také boty Lacoste. Pokud si z nabídky značky nevyberete, možná tenisky Converse nebo trička Tommy Hilfiger budou to pravé!