A jak na takový vztah kouká okolí?

Když Petra (33) před pár lety nastoupila do jednoho hotelu jako manažerka, ještě netušila, co vše ji tady potká. „V práci jsem sice byla skoro denně až do večera, ale já si nestěžovala. Co se týče chlapů, měla jsem jich díky svému postu kolem stále dost. S několika vlivnými a bohatými jsem začala chodit. Zvali mě na luxusní večeře a kupovali drahé dárky.… Jenže moje nadšení trvalo asi jen necelý rok. Už nějakou dobu jsem cítila, že něco není v pořádku, že práce mě úplně pohlcuje a nejsem šťastná jako dřív. Ale nedokázala jsem si to narovinu přiznat. Nechtěla jsem zklamat sebe ani okolí. Oči mi otevřel až Lukáš….

Šokující odhalení

Poprvé jsme se setkali, když přišel na pohovor kvůli místu recepčního. Udělal na mě fakt dojem, a tak jsem ho ráda přijala. Od té doby jsme spolu mluvili jen párkrát, ale já na něj nedokázala přestat myslet. Podle jeho reakcí a úsměvů jsem měla pocit, že ani já mu nejsem lhostejná, ale nějak jsem nevěděla, co s tím. Až jednou, když jsem odcházela domů a jemu také končila směna, nabídl se, že mě doprovodí domů. Nakonec jsme zašli do jednoho baru a skvěle si popovídali. Tak příjemně mi opravdu dlouho nebylo. O Lukášovi jsem se dozvěděla, že je hlavně nadšený sportovec a dobrodruh. Vyprávěl, kde všude byl a co všechno dělá. Najednou mi bylo líto, že jsem kvůli práci na moje koníčky zanevřela. Ten večer pro nás nebyl poslední. Oba jsme v tom totiž byli až po uši. Jen jsme se dohodli, že v práci to z pochopitelných důvodů budeme tajit. Nevím, jestli jsem láskou k němu byla tak zaslepená, ale nikdy mě nenapadlo zeptat se ho, kolik mu vlastně je. Až když jsem náhodou nahlédla do jeho životopisu, abych se podívala, kdy má vlastně narozky. Byl to šok! Lukáš totiž měl za dva měsíce teprve oslavit 24 narozeniny! Napadlo mě sice, že možná bude o rok o dva mladší než já, ale skoro o deset?! To na mě bylo vážně silný kafe. Lukáš prostě jasně klamal tělem. Vypracovaná sportovní postava mu dost přidala. Cítila jsem najednou strašné zklamání. Podvědomě jsem totiž cítila, že s ním už by to mohlo být napořád. Ale copak si můžu vzít takového zajdu? Vždyť si určitě bude chtít ještě užívat…

Láska proti všem…

Večer, když jsme se viděli, celá vzteklá jsem to s ním raději ukončila. On se mě sice snažil přesvědčit, že to se mnou opravdu myslí vážně, že mě miluje a že jemu věkový rozdíl vůbec nevadí. Ale já si stála za svým. Jenže velmi brzy jsem zjistila, jak mi Lukáš hrozně chybí. Uvědomila jsem si, že s žádným jiným chlapem mi nebylo takhle dobře. A tak jsem mu napsala, jestli mi dá ještě šanci. Byl hrozně rád. Náš vztah ale musel překonat a stále překonává dost překážek. Tak třeba v práci to prasklo, a tak se Lukáš rozhodl raději odejít. Neobešlo se to ani bez pomluv a někdy drsných názorů okolí. Ale toho si snažíme nevšímat. Horší je to s našima. Těm nejen že vadí, že Lukáš je o dost mladší, ale také, že je prý na jiné úrovni. Já manažerka hotelu a on obyčejný recepční- co  tomu prý řeknou lidi! Mám přece na mnohem víc. Ale já nechci. S Lukášem jsem prostě šťastná. V hlavě to totiž má srovnané víc jak kdejaký chlap v mém věku. Díky němu jsem si uvědomila, že práce není to nejdůležitější. Podnikáme spolu spoustu věcí. Lukáš je plný elánu a nadšení a to přenáší na mě. Připadám si, jako by mi bylo také 24 :-) . A tak doufám, že nám to vydrží…

Plusy a mínusy vztahu se zajíčkem

Pokud si toužíte užít a nehledáte dlouhodobý vztah, neřešte, co si myslí okolí a jděte do toho! Pokud ale hledáte partnera pro život, zvažte možné problémy.

Plusy:

+ S mladším partnerem určitě zažijete více zábavy, dobrodružství a vzrušení. Je ještě plný ideálů a snů…Má chuť objevovat nové věci a je mnohem odvázanější než starší muži, kteří spíš touží po klidu a bývají usedlejší.

+ Ve společnosti se se svým doprovodem můžete bez ostychu pochlubit

+ Psychicky určitě dost omládnete a zvýšíte si sebevědomí

+ Po sexuální stránce rozhodně nebudete strádat, a to i když nebude partner zkušenější než vy

Mínusy:

- Jednoho dne to přijde! Vaše biologické hodiny budou bít na poplach, ale on se ještě nechce zdaleka vázat. Najednou budete stát před zásadním rozhodnutím, kterého můžete později litovat…

- Časem se projeví i rozdíly v myšlení a přístupu k životu. To, co vy už máte za sebou, bude on chtít ještě prožít. On bude chtít užívat života plnými doušky, vy už časem budete potřebovat zvolnit. A co potom?

- Po nějaké době můžete klidně zjistit, že mu děláte spíše matku než partnerku.

- Musíte být také připravená na nepříjemné reakce okolí. Pomluvy, posměšky i odsouzení. Hlavně ti nejbližší vám mohou svým postojem dosti ublížit.

Autor: Bětka Niebauerová