nejúspěšnější českou byznysmenkou roku 2011.

Na této ženě jsou pozoruhodné nejen její pracovní úspěchy, ale i to, jak dokázala skloubit kariéru s rodičovstvím. A ještě při tom všem zůstat normální.

Taťána le Moigne se narodila v roce 1967 jako Taťána Janečková. V roce 1989 ukončila na VŠE obor Automatizace systémů řízení a poté pracovala ve společnostech Abakus Distribution a Digital. V roce 1996 nastoupila do Microsoftu, kde pracovala následujících sedm let.

V této době se seznámila se svým budoucím manželem, Francouzem Vassilim, a o rok později se kvůli němu přestěhovala do Mnichova, kde získala v Microsoftu pozici vedoucí pro Střední Evropu. V roce 2000 se manželé znovu stěhovali, tentokráte do Londýna, kde se také narodil jejich syn Arsen.

Taťána v několika rozhovorech popsala, kterak byla jedinou ženou obří společnosti, která chtěla zůstat se synem na mateřské dovolené déle, než v Anglii zákonných šest měsíců, i jak jí firma vyšla vstříc. Le Moigne nejprve počítala s tím, že v Británii zůstane pracovat na částečný úvazek, ale v okamžiku, kdy Arsen začínal mluvit, rozhodla se, že chce, aby syn vyrůstal v českém prostředí.

Návrat do rodné vlasti a do české pobočky Microsoftu se však nezdařil tak, jak si Taťána představovala. Pracovní úvazek, který jí společnost nabídla, byl příliš vysoký, a tak Le Moigne nakonec Microsoft opustila a založila si živnost na konzultační činnost. Mimoto se pod vlivem svého mateřství vrhla do vymýšlení stolních her pro děti.

Taťána měla dojem, že české děti často nemají kde a jak se naučit, jak některé věci ve společnosti fungují, a tak postupně vymyslela hry o bezpečnosti, šikaně či třeba o způsobech slušného chování (Nešťourej se v nose, Dávej bacha…) a vymýšlení těchto her je pro ni dodnes, i když již zaujímá vysoký post ve společnosti Google, jistým způsobem seberealizace.

Do Googlu nastoupila Le Moigne v roce 2006 poté, co absolvovala asi 22 pohovorů a musela přesvědčit řadu vlivných lidí, že má smysl, aby existoval český Google. Taťána le Moigne patří mezi nejvlivnější osoby českého byznysu a zřejmě také mezi jedny z nejpříjemnějších a nejvstřícnějších šéfů. Cení si totiž všestrannosti Čechů, která je podle ní evropským unikem.

Autor: Anna Ticháčková

Zdroj foto: www.mikroblogy.cz/tatana-le-moigne/