Mnoho žen ji však zanedbává a kvůli tomu může pokožka v průběhu horkých měsíců trpět.

Jak pečovat o pleť během léta a na co byste neměly zapomínat?


Ochrana před sluncem je základ

Věděly jste, že sluneční krém se nepoužívá jen tehdy, když se chcete opalovat? V ideálním případě byste jej měly využívat v průběhu celého léta jako jeden z klíčových produktů v péči o pleť. Krém s ochranným faktorem 30 nebo 50 používejte každé ráno na obličej a krk. Pokud budete pobývat na slunci celý den, aplikujte krém alespoň jednou za dvě hodiny a rozhodně se vyhněte přímému slunečnímu záření přes poledne, kdy mají paprsky největší sílu.

Hydratace pleti

V létě je obzvlášť důležitý pitný režim a stejný význam má i hydratace pleti. Ta je mnohdy unavená a vysušená kvůli vysokým teplotám, a proto jí musíte věnovat maximální péči. Svou ranní rutinu zahajte opláchnutím obličeje a následnou tonizací. Poté použijte hydratační krém, který vyhovuje typu vaší pleti. Pokud ji chcete rozmazlovat, můžete použít i sérum. V průběhu dne pak zkuste aplikovat pleťovou vodu ve spreji pro extra hydrataci a osvěžení.

Tajemství exfoliace

Už jste slyšely o exfoliaci pleti? Jedná se o proces odstraňování nepotřebných odumřelých kožních buněk z povrchu pokožky a je znám rovněž pod pojmem peeling. Exfoliace se postará o to, aby byla vaše pleť stále hebká, čistá a svěží. Provádějte ji spíše ráno, a to ještě před aplikací tonika, hydratační péčí a líčením. Po exfoliaci naneste hydratační krém, který v pleti uzamkne vlhkost. Peeling však neprovádějte příliš často, opakované drhnutí pokožky může způsobit zarudnutí, podráždění a místo kýženého příznivého efektu pocítíte spíše jeho negativní účinky.