Claudiovi a tajně oddával zamilované římské vojáky, asi nestačil divit, jak se svátek, inspirovaný jeho jménem, změnil v neuvěřitelné orgie kýče a nevkusu!

A pokud nám tedy není něco mezi dvanácti a čtrnácti lety a netoužíme prostřednictvím valentýnky sbalit zbožňovaného spolužáka nebo spolužačku, divíme se asi taky.

Ale pozor. Přestože máme vedle sebe milovanou osobu, která stejně jako my považuje svátek svatého Valentýna za cizí tradici, kterou nám vnucují prodavači plyšových nesmyslů, sladkostí a infantilních přáníček, může se i pro nás 14. únor stát stresovou záležitostí! Když totiž svátek svatého Valentýna budeme zcela ignorovat, můžeme riskovat, že partner, ať má na smysl celého svátku podobně kritický názor, se v koutku duše trošku urazí, nedostane-li aspoň malou kytičku nebo drobný žertovný dáreček s motivem srdce, symbolu všech zamilovaných.

Máte tedy dvě možnosti. Buď můžete tedy celému tomu zamilovanému šílenství dobrovolně podlehnout, koupit milované osobě velký pugét a polštářek s vyšitým jménem uprostřed růžového srdíčka, nebo využijete možnosti, jak se z valentýnské pasti dostat vtipně. My z DejToNej doporučujeme variantu vtipného vyklouznutí. Dárek, který se dlouhodobě chystáte svému milovanému partnerovi koupit, „načasovat“ jakoby nic právě na svatého Valentýna. Může jít o romantickou večeři v jedinečné restauraci, o výlet, dovolenou nebo právě o nevšední dárek „zážitkového“ charakteru, kterých máme na našich stránkách www.dejtonej.cz nepřeberné množství.

Romantická večeře na zámku, vyjížďka v kočáře či limuzínou, vyhlídkový let pro dva nebo pro opravdové gurmány návštěva mezinárodního kuchaře či sushi mistra u vás doma, který se o vaše žaludky postará s noblesou a vykouzlí to nejúžasnější romantické menu. Pokud si partner začne ťukat na čelo, že jste se zbláznili a slavíte svatého Valentýna, můžete zatloukat a tvrdit, že jde o náhodu a že jste si toho růžového šílenství kolem sebe vůbec nevšimli. Možná vám bude partner věřit, možná ne…

Pokud zvolíte správný typ dárku nebo zážitku, určitě dopadnete lépe, než zmiňovaný kněz Valentýn, kterého císař nechal zajmout a popravit.

Martina Kořánová, ředitelka DejToNej s.r.o.