není vůbec jednoduché, neboť každý člověk preferuje něco jiného a trefit se do vkusu všech, je celkem velký oříšek. V tomto článku vám nastíníme, jak se taková firemní akce organizuje, jaké jsou výhody takového uspořádání a zaměříme se také na různé druhy společenských akcí.

Proč pořádat firemní akce?

Firmy čas od času pořádají různé firemní akce, díky kterým pomáhají svým stávajícím zaměstnancům se mezi sebou lépe poznat z pracovního i soukromého pohledu. Vylepšení a upevnění vztahů se totiž následně příznivě projeví na atmosféře ve firmě.

Kromě toho vám mohou takové firemní večírky, konference či různé kongresy pomoc při navazování nových partnerství.

Další výhody firemních akcí

Uspořádání různých firemních akcí má řadu dalších výhod, které mají příznivý vliv na rozvoj firmy. Mezi nejběžnější patří kromě lepšího poznání zaměstnanců také:

  • posílení loajality k zaměstnavateli
  • zvýšení pracovní motivace
  • zapojení se do neformální debaty s vedením firmy

Organizace firemní akce

Při organizování konkrétní firemní akce máte na výběr ze dvou možností – buď vše zvládnete sami nebo si na to najmete firmu, která se postará o vše spojení s organizací večírku. První možnost doporučujeme těm, kteří s tímto mají již nějaké zkušenosti. Ať už plánujete jakoukoliv akci (např. rauty, bankety, firemní večírky atd.), je nutno brát v potaz, že je potřeba zařídit desítky věcí, které se zpočátku zdají nepodstatné. Pokud byste je však podcenili, mohlo by to mít ve výsledku negativní vliv na celou akci.

V případě, že s organizováním nemáte žádné zkušenosti, využijte služby některých firem či hotelů, které se specializují na konání společenských událostí (např. Parkhotel v Plzni), které vám s uspořádáním velice rádi pomohou.

Pronajmutí prostoru

Pokud chystáte firemní akci, v první řadě byste měli pronajmout na konkrétní den dostatečně velký prostor. Ten vybírejte až podle přibližného počtu hostů. Pokud byste však vybrali prostor bez ohledu na počet účastníků, mohlo by snadno dojít k tomu, že bude sál příliš malý nebo naopak příliš velký.

Zajištění občerstvení

V závislosti na tom, o jakou akci se přesně jedná, je potřeba také zajistit občerstvení. Doporučujeme využít např. rauty, které jsou běžnou součástí významnějších společenských akcí, nebo dále recepce patřící mezi největší a reprezentativní formy podávání občerstvení při uspořádání různých večírků.

K dispozici by mělo být alkoholické i nealkoholické nápoje a co se týče jídla, doporučujeme zařídit, aby bylo jídlo pro všechny, tedy i pro takové vegetariány.

Ať už pořádáte jakoukoliv společenskou akci, vždy mějte na paměti, že je nutné ji naplánovat s dostatečným časovým předstihem, jinak by mohlo dojít, že vyhlídnutý prostor bude již zamluven někým jiným.