kterou jste si museli připravit ke zkoušce, případně se uvedené téma stalo námětem vaší seminární práce? Možná jste dokonce hledali i inspiraci u vašich kolegů, nebo jste pro psaní seminární práce, brouzdali po různých specializovaných webech.

Po teorii ale přišla realita a s ní otázka, zda si skutečně nějakou firmu založit. Koho láká spíše drobnější podnikání, ten si obvykle vystačí s živnostenským listem. Kdo má naopak v hlavě větší podnikatelský záměr, a raději by ho uskutečňoval pod hlavičkou své firmy, a nejen pod svým jménem a příjmením, jak je tomu u živnostníků, zřejmě sáhne spíš po variantě obchodní společnosti.

Obchodních společností je několik typů, ale obvykle nejdostupnější variantou je založení s.r.o. Pokud si necháme založit firmu na klíč, většinou nemáme se zakládáním další starosti navíc. Ovšem v tomto případě musíme mít připravený základní kapitál v požadované výši a také poplatek za služby při zakládání. Obrátit se můžeme například na companyconsulting.sk.

Potřebovat budeme i optimální sídlo společnosti, bez kterého společnost nezaložíme. Sídlo ovšem nemusí být fyzické, postačí nám i takzvané virtuální sídlo společnosti, kdy si pronajmeme od vybrané firmy obvykle poštovní schránku a adresu a klienti mají možnost sídlo s.r.o. najít zde.

Pak už nám postačí jen promyslet, zda budeme podnikat sami, nebo zda budeme potřebovat zaměstnance. Pokud při jejich výběru nechceme spoléhat jen na služby úřadu práce, můžeme se je pokusit najít aktivněji, třeba přes inzerce práce info na maxinzerat.sk.