Mezi mentorkami se objeví mnoho zajímavých, inteligentních žen, se kterými bude možné probrat velmi širokou škálu témat.

Eva Bučová, Vice President, Erste Group Bank AG a současně Nezávislá Senior Sales Director Mary Kay

13 let jsem aktivní v bankovnictví, z toho 5 let v investiční bance s působností v širokém regionu střední a východní Evropy a zkušenostmi v mezinárodních i regionálních bankách. Manažment nadnárodních transakčních týmů a celkových vztahů s klíčovými klienty v private equity.

Poslední rok jsem přidala i čistě dámské prostředí konzultantských služeb v celkové image a kariéře v Mary Kay, kde uplatňuji všechny schopnosti a zkušenosti při vedení týmu k úspěchu.

Životní motto: Mám jich několik současně.

1. V každé situaci hledej příležitost/-i.

2. Každá situace má minimálně dvě řešení. Hledej!

3. Žij svůj život s nadšením, pokorou a v plném nasazení.

Téma: Leadership - poslání nebo ocenění? Lídr jako základ dobrého týmu nebo silný tým jako základ dobrého lídra? Co ode mně očekává moje vedení, moje zaměstnance, moji kolegové, má rodina? Můžu být lídrem a současně sama sebou? Co nás, ženy, předurčuje k tomu, abychom byly excelentními lídry?

Hodina mentoringu: 17-18 hod.

Jana Gabrielová, obchodní ředitelka penzijního fondu Stabilita ČSOB.

Vystudovala ekonomiku se specializací na mezinárodní finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a School of Business Administration na University of Rochester se zaměřením na finance.

Zastávala manažerské a řídící funkce v předních bankovních a finančních institucích v Praze a Londýně, kde mimo jiné vedla týmy korporátních financí, treasury a korespondenčního bankovnictví. Byla rovněž odpovědná za obchodní aktivity ve střední a východní Evropě.

V Erste Bank ve Vídni působila jako manažerka pro strategické aliance a v České spořitelně jako ředitelka oddělení finančních institucí.

V současné době působí jako obchodní ředitelka penzijního fondu Stabilita ČSOB. Společně se jmenováním do této funkce se stala také členkou představenstva Československé obchodní banky.

Svůj volný čas tráví především se svou dcerou, sportem a poslechem kvalitní hudby.

Téma: Mohou být ženy teamový hráči? Jak bychom všechny benefitovaly ze spolupráce?

Hodina mentoringu: 15 – 16 hod.

Kateřina Štěpánová, šéfredaktorka internetového komunitního portálu Pracující Máma

Vystudovala MBA na MÚVS a Sheffield Hallam University. Titul Ing. získala na Technické univerzitě v Liberci. V současné době pracuje jako šéfredaktorka portálu internetového komunitního portálu Pracující Máma (www.pracujicimama.cz) a věnuje se péči o rodinu. Dříve působila jako personální ředitelka v nadnárodních společnostech. Je vdaná, má dvě děti.

Téma: Mateřství jako příležitost k posunu v osobní kariéře.

Hodina mentoringu: 15-16 hod

Nina Kodymová, majitelka a ředitelka Mateřské školy U vrbiček
35, 2 dcery (2,5 a 5 let), původní profesí novinářka, poté konzultantka v oblasti Public Relations, několik let také obchodní a marketingová ředitelka v mužském světě telekomunikací, po narození druhé dcery založila a řídí česko-anglickou Montessori školku Vrbičky, jejímž cílem je vést děti k samostatnosti a sebevědomí, respektu a zodpovědnosti.

Téma: Jak spojit kariéru a malé děti a nemít pocit špatné mámy, jak snadno lze rozvíjet nebo ničit osobnost aneb význam předškolního vzdělávání pro budoucí úspěšnou kariéru, kontrasty podnikání v mužských a ženských oborech.

Hodina mentoringu: 17-18 hod.

Ing. Renovica Egita, human resources manager společnosti Zaměstnanci.com

Narozena 27.11.1958 v Metković, Chorvatsko
Studia: Vysoká škola ekonomická – Univerzita v Sarajevu, obor marketing a HR, Sarajevo.
25 let praxe : Obchodní Banka – Sarajevu, TNT Express – Praha, Bertelsmann-arvato services – Praha, Zamestnanci.com – Praha.
Zájmy:  lidi, čteni, historie, psychologie, starožitnosti…

Téma: Jak získat rovnoprávnost a přesto zůstat sama sebou? Rovnoprávnost neznamená stejnost. Bez žen se firmy neobejdou. Využijme naší největší konkurenční výhody – zůstaňme ženami..

Hodina mentoringu: 17-18 hod.

Rostya Gordon-Smith, zakladatelka a ředitelka společnosti People IMPACT
Přes dvacet let působí v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Založila konzultační společnost People Impact. Je členkou představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů. Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii. Je vdaná a má čtyři syny. S manželem Simonem žije v Praze.

Téma: Výkonostní pohovory, Dávání a přijímání zpětné vazby, Multikulturální management, Rozvoj Emoční inteligence, Business komunikace pro ženy.

Hodina mentoringu 15- 16 hod.

Ludmila Jakovcová, vedoucí personálního oddělení České televize

Do Československé televize jsem nastoupila 1.9.1986 na místo personalistky. Práci personalistky v Československé, později České televizi dělám 25 let, z toho posledních 9 let ve funkci vedoucí personálního útvaru. Svou práci mám moc ráda, jinak bych jí určitě nemohla dělat, musí mě naplňovat a přinášet radost. Miluju svou rodinu, energii k překonávání obtížných pracovních situací a starostí v rodině řeším především pobytem v přírodě, procházkami se psem, jízdou na kole a četbou.

Téma: Stejné pracovní příležitosti mužů a žen v ČT , Slučování pracovního a rodinného života aneb jak by mohl zaměstnavatel svým zaměstnancům právě tady pomáhat.

Hodina mentoringu: 17 – 18 hod.

Lenka Wienerová, jednatelka Radia 1

Dáma, která spojila svůj profesní život s médii. Jedenáct let řídila vysílání Radia 1, kde je dodnes v pozici jednatelky společnosti.

Byla zakládající členkou Radia 1, účastnila se rozvoje soukromého rozhlasového vysílání v Československu po roce 1989, včetně vysílání pirátského Radia Stalin a Radia Ultra.

Dokázala se, prosadit v náročném prostředí světa médií a významným způsobem přispět k rozvoji Radia 1.

Rozhlasové stanice, které je dnes pro mnohé hlavní volbou pro svůj hudební styl a zajímavé pořady, které svým posluchačům a fanouškům nabízí.

Téma: Řízení médií je doménou mužů, jak se mezi nimi prosadit a udržet si autoritu.

Hodina mentoringu 15 – 16 hod.

Lenka Zelingrová, výkonná ředitelka/partner společnosti Koučink Centrum
certifikovaný kouč, členka International Coach Federation

Moje motto je: Každý je schopen si najít svou cestu, chce to jen CHTÍT.

Podpora klienta k samostatnému přemýšlení je základním kamenem koučování. Při dodržení „čistého koučinku“ se klient stává samostatný a skrze svou odpovědnost je schopen dosahovat rychle výsledků.

Téma: Podnikání – co obnáší z pohledu ženy? Jak si podpořit sebedůvěru a odpovědnost? Co vlastně chci?

Hodina mentoringu 15 – 16 hod.

Lenka Kousková, oblastní ředitelka společnosti Fincentrum, a.s.

38 let, vdaná, 2 děti (dcera 11,5 roku a syn 1,5 roku)
11 let podnikám ve financích, zájmy: rodina, sport, cestování, sebevzdělávání, psychologie, psychoterapie.

Mé životní motto: Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní. – Sikmund Freud

Téma: „Podnikání s rodinou“ či „finanční gramotnost pro ženy“.

Hodina mentoringu 15 – 16 hod.

Ing. Marie Jehličková, prezidentka Czech Golf Travel Association /CGTA ,

konzultant v oblasti cestovního ruchu a golfové turistiky. Majitelka a ředitelka cestovní kanceláře Intercontact Praha, která byla v roce 2006 prodána zahraniční CK. Autorka seminářů a lektorka v projektu „Vzdělávání v golfové turistice“. Od roku 1998 je členkou předsednictva IAGTO /International Association of Golf Tour. Plynně hovoří šesti jazyky.

Téma: Jak zvládnout proces vytváření vjemu ve spotřebitelově vědomí, který je spojen s povahou podnikání firmy a výrobku/služby/značky, který firma nabízí? Jak udržet tvůrčí atmosféru ve firmě?

Hodina mentoringu  17 – 18 hod.

Pavlína Doksanská, managing Director, jednatel, místopředseda představenstva společností Loyalty Banking spol. s r.o. a Retail Adventures, a.s. Člen nejvyššího vedení Novum Group.

Téma: Praktické zkušenosti z oblasti osobního růstu, budování kariéry v menších firmách. Příprava na pohovor a přijímací řízení všeobecně – z praktického pohledu, vedení a nábor zaměstnanců.

Hodina mentoringu: 17 – 18 hod.

Milena Steinmasslová, herečka, lektorka rétoriky

Herečka na mnoha pražských i mimopražských scénách, dává přednost menším divadlům, natočila řadu televizních,  několik filmových rolí, pracuje v rozhlase i v dabingu. Rétorice se začala věnovat před pěti lety. Slovo je její láska i koníček.

Životní motto: Nemám jedno, ale pokud zůstaneme u rétoriky:  „Způsob naší komunikace je stejně jedinečný jako otisk prstu“.  A  „Slušnost je projev síly“.

Téma: Slovo je součást osobnosti.

Hodina mentoringu  17 – 18 hod.

Ing. Kateřina Palková, MBA, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti Partners

Maturovala na Chesapeake High School, Maryland, USA, vystudovala VŠE v Praze, obor mezinárodní obchod a mezinárodní politika a diplomacie; a v roce 2008 ukončila studium MBA na BIBS/Nottingham Trent University.

Je jedním ze zakladatelů společnosti Partners, ve které od samého začátku zastává pozici generální ředitelky a předsedkyně představenstva. Soustředí se hlavně na starost o firemní finance a strategické řízení společnosti. Udává tón nejdůležitějším projektům Partners a vyjednává s obchodními partnery.

Téma: Silné stránky a přirozené dispozice žen v oblasti obchodu a služeb; (Rodina a kariéra).

Hodina mentoringu: 15 – 16 hod.

Marta Guthová, MBA, členka představenstva Letiště Praha

Na Letiště Praha nastoupila v roce 2006 do funkce ředitelky Komerčních aktivit a od 2007 pracuje jako výkonná ředitelka pro Neletecký obchod a služby. Před příchodem na LP pracovala 13 let pro anglickou investiční skupinu Flow East, kde zastávala od roku 1999 i funkci členky představenstva.

Téma: Cesta vzhůru – aneb co můžeme očekávat na cestě k dosažení vysoké manažerské pozice a Jaké dovednosti a vlastnosti by měla žena prokázat, chce-li dosáhnout úspěchu ve své práci?

Hodina mentoringu: 15 – 16 popř. 17 – 18 hod.

Nina Kodymová, majitelka a ředitelka Mateřské školy U vrbiček
35, 2 dcery (2,5 a 5 let), původní profesí novinářka, poté konzultantka v oblasti Public Relations, několik let také obchodní a marketingová ředitelka v mužském světě telekomunikací, po narození druhé dcery založila a řídí česko-anglickou Montessori školku Vrbičky, jejímž cílem je vést děti k samostatnosti a sebevědomí, respektu a zodpovědnosti.

Téma: Jak spojit kariéru a malé děti a nemít pocit špatné mámy, jak snadno lze rozvíjet nebo ničit osobnost aneb význam předškolního vzdělávání pro budoucí úspěšnou kariéru, kontrasty podnikání v mužských a ženských oborech.

Hodina mentoringu: 17-18 hod.