Ženám dodávají punc elegance a muži je nepřestávají obdivovat. Jsou elegantní a přitom sexy. Ano, řeč je o „little black dress“ aneb malé černé.

„Malé černé jsou takovou samozřejmostí, kterou by měla mít každý žena ve svém šatníku,“ říká Jana Dishani, módní stylistka Stilago. A vyplatí se opravdu pečlivě vybrat ty správné. Jejich obrovskou výhodou je, že nepodléhají módním trendům tak často, jako ostatní módní kousky.

3 pravidla pro malé černé

  1. Měly by dokonale kopírovat ženskou siluetu a podle společenské etikety být v délce maximálně 10 centimetrů nad a 10 centimetrů pod kolena.
  2. Měly by také poukazovat na přednosti ženy a naopak potlačovat nedostatky, proto je ostatně výběr malých černých vždycky individuální.
  3. V neposlední řadě by samozřejmě měly být povzneseny na vyšší módní stupeň trendy doplňky, které naopak módním vlivům podléhají.

Trefa do černého

V zásadě se ale dá říci, že jejich výběr je otázkou vkusu samotné ženy. Prakticky neexistuje chybný model, jestliže dobře sedí. Někdo preferuje lesk a třpyt, a proto volí ty s flitrovými aplikacemi. Jiné ženy si potrpí na střídmost a volí hladký „bodycon“, ve kterém nechají vyniknout krásu svých křivek. Některé dámy naopak upoutají odhalenějším dekoltem a ty, které jej nemají příliš plný, mohou vsadit na efektivní prostřihy na zádech.

Doplňky jsou nezbytností

K malým černým samozřejmě nejvíce sedí lodičky a psaníčko. A ty rozhodně být malé a černé nemusí. Můžete sáhnout po paletě aktuálních barev a rozbít stereotyp malých černých. V kurzu je lesk. Letošním trendem jsou výraznější doplňky, na večer ideálně ve zlatém luxusním provedení.

Co je trendy

Nejnovější modely malých černých reflektují na aktuální módní trendy. Často se i na nich objevuje například mísení zdánlivě nesourodých materiálů jako je krajka s kůží. Vysoce módní zipy anebo například efektivní prostřihy v oblasti pod prsy nebo na zádech. Obecně oblíbenými aplikacemi, které se na malých černých často používají, jsou krajka nebo poloprůsvitné aplikace. „U nás to doslova vře variabilitou a originalitou modelů. Vyberte si šaty, které s vámi prožijí kus života právě teď, kdy začíná období firemních a vánočních večírků“ dodává Jana Dishani, stylistka módního klubu Stilago.cz.

Více o módních trendech se můžete také dozvědět na http://blog.stilago.cz/