a nepůsobila unaveně a staře?

Základem je dobře očištěná pleť a po ranní hygieně nanesení denního hydratačního krému.

  • Začít byste měla bází pod make-up. Báze se nanáší právě na hydratační krém. Nanesení potrvá jen několik málo vteřin, ale až přes den strávíte čas v horkém a vlhkém prostředí, nanesení nebudete litovat, díky ní vydrží make-up celé hodiny bez poskvrnky.
  • Další krokem je nanesení make-upu. V létě je vhodné zvolit spíše lehčí verzi, nejlépe tekutý či pěnový. V opravdu parných dnech sáhněte raději po BB krémech s SPF faktorem, který vás ochrání před sluncem.
  • BB krém nás může zachránit i ve dnech, kdy není času nazbyt. Nejenže o pokožku pečují, hydratují ji a chrání, ale navíc dodají tváři přirozený a svěží vzhled a sjednotí ji – nemusíte proto pod ně nanášet žádný krém. Při jejich výběru jen pozor na ten správný odstín.
  • Nejen v létě není na škodu, když pleti přidáme opálený nádech. Bronzery jsou perfektní pro rozjasnění pokožky. Pro sušší typy pleti se hodí krémová líčidla, pro mastnější zase pudr. Pozor na intenzitu, stačí jen nanést trochu barvy na spáncích, pod hranou lícní kosti, na hraně brady a na nose.
  • Pokud vás trápí vrásky, či kruhy pod očima, pořiďte si rozjasňovací pero ve štětci. Odstín by měl být jen nepatrně světlejší než je vaše barva kůže. Stačí několika krátkými tahy nanést trochu na čelo, pod oči a vklepat prsty.
  • I oční stíny v létě často trpí. Pokud nechcete, aby se roztekly nebo uvízly v záhybech, pak před nimi na víčka aplikujte oční krém na víčka, ten vyhladí pokožku na víčkách a zabrání slévání. Poté naneste mastný oční stín jedním tahem prstu. Pro denní nošení doporučujeme přirozené odstíny v zemitých barvách. Nakonec naneste řasenku, v létě jednoznačně voděodolnou, která odolá vodě, potu i jakékoli jiné vlhkosti.
  • Poté načerveňte líčka. Tvářenku naneste do nejvyšší části tváří, tedy té která vám vystupuje při smíchu.
  • Na závěr si dopřejte sexy zdravé rty. Před nanesením rtěnky nebo lesku naneste nejprve hydratační balzám na rty, poté ale nezapomeňte zbytky balzámu odsát do kapesníčku. Poté vezměte slušivý lesk či rtěnku – barvu naneste do středu úst a rty několikrát semkněte.

Dokonalé denní líčení je hotovo. Líbíte se?

Sandra Špačková