Problém nemusí tkvět ve vlasech, může být ve Vašem hřebenu nebo kartáči.

Většina lidí si obvykle kupuje pouze obyčejné plastové hřebeny a kartáče. Pokud tyto levné plastové hřebeny a kartáče dáte pod mikroskop, uvidíte drobné dírky a rýhy, které způsobují poškrábání a zachytávání Vašich vlasů, což zapříčiňuje roztřepení konečků, poškození a lámání vlasů.

Existuje daleko elegantnější řešení, jak pečovat o své kadeře. Britské hřebeny Kent jsou ručně vyrobeny z acetátu celulózy. Tento materiál je hladký a vyhlazený, takže vlasy nezachytává a nepoškozuje. Hřeben je také antistatický, proto vlasy neelektrizuje. Kromě daleko lepšího materiálu jsou hřebeny Kent ručně řezané a každý zub hřebenu je dokonale plochý stejně tak jako celý hřeben. Další nespornou výhodou je, že  jsou elegantní a zkrášlí tak poličku nejen v koupelně.

A kartáče? Ty bývají ručně vyrobeny z bukového nebo třešňového dřeva a přírodních štětin, které jsou hladké a vyhlazené, takže vlasy nezachytávají a nepoškozují.

Něco o značce Kent

Společnost Kent založil před více než 200 lety William Kent za vlády krále Jiřího III. a jedná se o jednu z nejstarších britských společností vůbec. Kent má čelní místo v dějinách kartáčů a hřebenů, za své výsledky společnost hrdě obdržela ocenění Royal Warrant a stala se tak dodavatelem i samotného královského dvora. Doposud byla značka Kent v Čechách neznámá, což se v blízké době změní.

Troufáme si říct, že výrobky od značky Kent se mohou pyšnit nálepkou „Nejlepší hřebeny na světě“. Zárukou kvality budiž fakt, že jsou tyto kartáče a hřebeny ručně vyráběny ve Velké Británii již od roku 1777 a že je používá britská královská rodina! A to již něco znamená.

Hřebeny a kartáče můžete nakoupit v obchodě Gentleport v Pánské pasáži v přímém centru Prahy (ulice Na Příkopě 23, Praha 1) nebo na eshopu www.gentleport.cz.