Jen si to představte – slunce, co skutečně šimrá v nose, sem tam už nějaká ta odvážná květina a taky první mouchy. Ty sice nejsou symbolem zrovna romantickým, ale my si uvědomíme, že příroda se začíná opět probouzet k životu.

Možná to vypadá, že jsem se zbláznila. Jaro je přeci ještě zatraceně daleko. Ale jedna z cest, jak zkrátit to mrazivé utrpení je, začít se na něj připravovat.

A právě sexu bych, pod heslem „jarní předehra“, věnovala tento měsíc. Skutečným odborníkem v této oblasti je bezpochyby naše první česká sex-koučka Gaia Julia Poupětová, které bych se dnes zeptala, jak to vidí …

1. Při jakých příležitostech se nejčastěji lidé seznamují?
Podle mého je to v situacích, kdy je příjemná, společensky uvolněná atmosféra a kdy je možné zahlédnout i v těch druhých lidech kousek člověka. Ale taky cítím, že to je velmi těžké generalizovat. Každý člověk je jedinečný a výjimečný. Možná je to i v situacích, kdy můžeme získat od druhých přesně to, co potřebujeme. Pak se otevřeme a můžeme teprve začít vnímat i toho druhého. (Gaia)

2. Vnímáš akce náhody – typu degustace vína, bowling nebo procházky večerní Prahou jako akce splňující předpoklady pro seznámení?
Zcela určitě a myslím, že to splňuje svůj význam nejen pro muže, kteří často a snadněji bývají vyzyvateli, ale i pro ženy, kterým romantická atmosféra může pomoci oprostit se od každodenního stresu a všímat si zajímavých podnětů kolem sebe. Osobně myslím, že je také dobrá určitá míra vytrvalosti a chuť zúčastnit se více různých akcí, aby se člověk v takovém prostředí dokázal uvolnit a mohl začít přemýšlet o vážnějším seznámení.

3. Jak přímá je úměra mezi znalostmi a kvalitou v oblasti sexu?
Otázkou je, co vlastně vnímáme pod pojmem sex. Považujeme-li za sex „umění milovat a pracovat s erotickou energií svou či toho druhého“, pak je to podobné, jako u jiných druhů umění zahrnujících práci těla. Částečně je to řemeslo,
které člověk musí opravdu natrénovat a neustále se ve svých dovednostech zlepšovat. Částečně je to talent a také úsilí a ochota překonávat své vnitřní předsudky a věnovat se tomuto umění celou bytostí. To vše z vás nakonec udělá velmi
dobrého milence či milenku. Nejdůležitěším krokem ale je, uvědomit si, že v oblasti umění sexu toho opravdu na začátku moc nevíme. Pak teprve začíná dobrodružství.

Zdroj: www.nahoda.com